100 baworských hrdinov

Hľadať

714a5277

Aby ste čas medzi sezónami zmysluplne využili, máme pre vás pozvánku, ktorá by mala poštekliť vaše túžby. Boli sme sa pozrieť na výstavu 100 Masterpieces v mníchovskom BMW Museum a vrelo ju odporúčame.

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia
never-stop-riding-02

Dočasná výstava je venovaná stému výročiu bavorskej automobilky. Prevedie vás svetom výnimočných automobilov i motocyklov, ponorí vás do príbehov, v ktorých zúrila vojna, ekonomická i ropná recesia, roky hojnosti a rozšafného velikášstva. Objavíte technické zázraky, dizajnérske hókusy-pókusy aj autá, ktoré zadefinovali niektoré automobilové segmenty, legendárne vozidlá a pre niekoho možno aj celkom neznáme koncepty. Určite odporúčame prejsť si výstavu so sprievodcom. Rozprávajú pútavo a kde tu vám dovolia nakuknúť pod kapotu, či do interiéru. Pozrite si veľkú fotogalériu a berte to ako malú ochutnávku z chutnej muzeálne pochúťky.

Výstava potrvá do 30. septembra 2017.
Miesto: BMW Museum, Am Olympiapark 2, Mníchov. Parkovanie je možné v podzemnej garáži.
Otváracie hodiny: Utorok – Nedeľa 10:00 – 18:00
Cena: 10 €

Dočasná výstava je súčasťou stálej expozície múzea. Po prezretí a vychutnaní si inštalácie 100 Masterpieces sa tak môžete vybrať na exkurz do ostatného sveta BMW. V siedmych pavilónoch vás čakajú vozidlá zo série BMW Art, vízie automobilky, agregáty na povel vydávajúce zvuky, prehľad najfascinujúcejších roadsterov značky, motocykle, pretekárske automobily a hlavne, dôležité modely, na ktorých stojí celá história automobilky BMW.

[flagallery gid=53 skin=optima_jn]

Inzercia