15. ročník Prvomájovej Veterán Tatra rely 2018

Hľadať

Jubilejný ročník obľúbeného prvomájového podujatia sme prišli podporiť aj našou účasťou, no aby sme Tatry, ktoré sú tradične v hojnom zastúpení, trocha vyprovokovali, osedlali sme Trabant.

Text a foto: Samuel Vanko

Aj tento rok sa na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí, kde sa podujatie pravidelne začína, zišli desiatky nádherných a vzácnych historických vozidiel. Základným pilierom stretnutia bývajú nákladné Tatry a ani tento raz nechýbali. Medzi nimi jednoznačne kraľovala zachránená, len pár hodín pred začiatkom zrazu dokončená, Tatra 147 DC5, ktorá bola renovovaná v náručí Veterán klubu Tatra 141.

My sme sa na stretnutie vybrali v Trabante 601S oblečenom do farieb ľudovej polície z bývalého východného Nemecka a neskromne môžem povedať, že naša posádka priťahovala množstvo pohľadov. Áno, väčšina z nich bola ovenčená úsmevom, ale pravdu povediac, aj uznaním (Trabant bol fakt v skvelej kondícii). Navyše sme nič nenechali na náhodu a aspoň do pol pása sme sa poobliekali ako policajti. Ani za jedno a ani za druhé sme síce cenu nezískali, ale pri pohľade na skvosty, ktoré sa na zraze ukázali, sa ani nečudujem.

Inzercia

Na Prvomájovej Veterán Tatra rely totiž boli aj iné autá ktoré stáli za povšimnutie. Krásne Tatraplany, dokonca Tatra 87 (pamätníci si spomenú na Hanzelku a Zikmunda), nechýbali vojenskí hrdinovia značky Willys, pretekárska M-B1000 vo výslužbe, dokonca ľudové Topolino. Celkovo? Vydarená akcia. A ozaj, s Trabantom sme prišli do cieľa ako prví. Ale ani po pomerne dlhom čase od ukončenia podujatia sme nezistili, ako sa nám to podarilo. 😉

Pozn.: za zapožičanie Trabantu, jeho fantastickú prípravu, dobové oblečenie a tiež zapožičanie šoféra, ďakujem Priateľom auto-moto veteránov z Hamuliakova.

[flagallery gid=86 skin=optima_jn]

Inzercia