Vydarených 200 kilometrov Československom

Hľadať

200 km CS 12

2.januára 2016 – Áno, to je ten osudový deň, kedy sa vymyslel tento brilantný nápad! Prečo by sme nezorganizovali Československý zraz?

Text a foto: Erika Mošková

 

Inzercia

 

S touto myšlienkou prišiel Vladimír Šimek, ktorý je predseda klubu HONEST VETERAN CAR CLUB (HVCC) Rožňov pod Radhoštěm. Zástupca českého klubu hneď s nadšením oslovil slovenskú stranu, ktorou bola Mária Mošková AUTOCENTRUM. Po niekoľkých vetách bolo jasné, že nie je dlho nad čím rozmýšľať. Zapálenosť veteránskym tradíciám nechýbala a hneď v ten deň sa už na zraze pracovalo. Do spolupráce sme pribrali aj slovenský klub – Klub historických vozidiel Považie, ktorých tento nápad tiež zaujal a na ich odpoveď sme nemuseli čakať dlho.

Ďalším krokom a našou úlohou bolo vymyslieť pestrý program a peknú trasu pre účastníkov zrazu. Vybrali sa rôzne malebné mestá a dedinky, ktorými sa môžu pýšiť naše dva krásne štáty Česko a Slovensko, ktoré ešte stále väčšina ľudí neberie ako dve rozdelené krajiny. Sú to mestá a miesta ako: Rožnov p.Radhoštěm, Makov – štátna hranica, Bytča, Považská Bystrica, Nimnica, Púchov a Bystřička. Ako sa dni, jeden za druhým, pomaly míňali a prípravy finišovali, blížil sa aj neodvratný dátum 23. apríla 2016.

Aj napriek nepriaznivým predpovediam počasia, veteránisti sa nenechali odradiť a “prifrčali” na svojich vyleštených historických vozidlách, čoho dôkazom bola aj štartovná listina so zaregistrovanými 120 automobilmi a motocyklami. Na tejto našej akcií sa zúčastnilo 230 účastníkov, z toho vyše 35 českých a slovenských klubov z rôznych krajov oboch republík.

Taktiež ste mohli vidieť s nami cestovať dva motocykle s poľskými posádkami, no jedna posádka na automobile prišla až z Nemecka. Pestrosť a rôznorodosť automobilov a motocyklov bola hojná. Ako aj verejnosť, ale aj účastníci mohli obdivovať nádherné stroje hrdých majiteľov. Akcia dopadla úspešne a my sme hrdí, že sme mohli tento zraz zorganizovať. Dúfame, že sme potešili veľa ľudí, ktorí nás prišli podporiť a pozrieť sa. Vášeň pre motorizmus v nás neutíchne a isto sa týmto zrazom naša spolupráca nekončí.

Inzercia