Malý Abarth predali za takmer 60 000 eur

Hľadať

Na aukcii Artcurial, ktorá sa konala na parížskej výstave Rétromobile sa objavil vzácny, originálny pretekársky Abarth 1000 TC Berlinetta Corsa… a predal sa…

Text: Emanuel Thurzo Foto: Samuel Vanko

Kompletne zrenovované vozidlo je z roku 1966 a renovované bolo v roku 2016. O renováciu sa postarali profesionálni reštaurátori z britskej firmy Ateliers British Passion. Mechanici museli auto kompletne rozobrať a oholiť až na plech, no vďaka tomu je teraz v špičkovom stave. Kompletnou renováciou prešli všetky súčasti vozidla, od karosérie, podvozka, interiéru až po elektriku. Malý agregát tiež dostal generálnu pozornosť a ako čerešnička na torte, boli znovuzrodené exteriérové detaily malého pretekára.

Abarth, špecialista na talianske Fiaty, našiel základ tohto pretekárskeho krpca v modeli Fiat 600. Jeho litrový motor disponoval po úpravách výkonom 62,5 kW (85 k) – 82,3 kW (112 k), čo z ľahkého auta robilo vrtkého a namotivovaného pretekára.

Prečítajte si tiež: Fiat Ritmo ako investičné auto?

Jeho dnes už predchádzajúci majiteľ očakával predajnú cenu v rozmedzí 40 000 – 60 000 eur. Licitátor nakoniec odklepol aukciu na hodnote 53 640 eur. To je veru dosť, ale zase za také auto? Dali by ste takú sumu za malý nahnevaný Fiat?

Inzercia

Inzercia