Automedon 2015

Hľadať

_MG_09832

Automedon 2015 je veľkolepá akcia, ktorá pritiahla do srdca Paríža viac ako 330 vystavovateľov a okolo 18 000 návštevníkov.

 

Pokračovanie článku pod reklamou

VD self

 

Tak ako v predchádzajúcich rokoch, ani tento ročník nebol sklamaním, naopak, bol zase o niečo lepší. Výstava odhalila obecenstvu množstvo pokladov. Téma roka 2015 bola v duchu „súťaže a dedičstva“. Dalo sa vidieť veľa úžasných a vzácnych skvostov. Jeden z najvzácnejších bol FIAT 11 CV, ktorý si ešte pamätá spoluprácu talianskeho Fiatu a francúzskej Simca.

Pre fanúšikov pretekov boli pripravené vozidlá ako veľkolepá Simca 5 Le Mans, Mercury 1949 alebo najlepšie auto z Las Vegas Show, Ford 32. Automobilka Ford využila Automedon ako skvelé miesto na oslavu pre tohtoročného okrúhleho oslávenca, model Thunderbird, ktorý má na kapote 6 krížikov..

Na výstavných plochách sa v rámci 6. ročníka Motorama predstavilo približne 150 neuveriteľných motocyklov. Priviezli ich tam kluby: Club Triton France, DUCATIPERFORMANCECLUB a Bol d’Or motorcycle collection. Ale motorkárov prišlo oveľa viac. Veľké množstvo motocyklov postávalo na priľahlom parkovisku.

Cenu Gold Hub Competition za najoriginálnejší stánok vyhrali kluby Deutche 77 a 2CV Club Francilien (Gold hub) za expozíciu s Citroënom 2CV natretom vo farbách Mystery Machine z rozprávky Scooby-Doo a Citroënom Arcadiane z roku 1984. Druhé miesto (Silver hub) vyhral klub Panhard & Levassor za expozíciu s motormi a ventilmi. Bronzovú priečku(Bronze hub) vybojoval klub BNC.

Veľmi sa tešíme na ďalší ročník Automedon.

Prečítajte si tiež
Beštie vyliezli z klietok

Text: Jacobo Almohada
Foto: Automedon

Inzercia