Bláznivé dobrodružstvo 4L Trophy

Hľadať

Renault R4 je auto, ktoré vonia francúzskym vidiekom, má úžasnú charizmu a jazdiť s ním je fantastický zážitok. Je však aj súčasťou podujatia, ktoré si zachovajú zúčastnení v srdci navždy.

Video: 4LTrophy.com

Model R4 je hlavným hrdinom 4L Trophy, ktoré je spojením športového dobrodružstva, humanitárnej pomoci, zábavy, lásky k cestovaniu a nepohodlia. V dňoch 19. februára až 1. marca 2015 sa koná 18. ročník najväčšej európskej študentskej rely a prihlásiť sa mohli študenti vo veku 18 až 28 rokov.
Ak si myslíte, že študáci uháňajú starým Renaultom plnou rýchlosťou za každú cenu, mýlite sa. Z francúzskeho kúpeľného mesta Biarritz cez francúzske dedinky, Španielsko a Maroko prejdú 6 000 kilometrov do marockého mesta Marakeš a rýchlosť, či byť prvý nebude prvoradá úloha. Cieľ je dôležitý, ale účastníci si skôr ako na čas musia dávať pozor na správnu orientáciu. Najväčšími súpermi sa pre mladých ľudí, pripravujúcich sa na život mimo univerzít, stane na pár dní trasa a samotné auto. Ísť takú dlhú a náročnú cestu Renaultom starším ako posádka, je úloha, ktorá zamotá hlavy nejednému študentovi. Navyše, stratiť sa v púšti môže byť romantické, len ak sa na to pozeráte vo filme s čitateľným šťastným koncom. Trasa autám nič nedaruje a udržať R4 v pojazdnom technickom stave je teda tiež poriadna výzva. Keď prídu problémy, zo súperov sa stanú priatelia, ktorí si pomôžu. Výhrou je totiž skvelý pocit z dobre urobenej práce, solidarity a spolupatričnosti. Aj to sú základné znaky DNA rely 4L Trophy. Hlavným cieľom je pomáhať ľuďom v krajine, kde usporiadatelia rozprestreli finiš.
Tabulka Renault R4
Chýbajú vám víťazi, trofeje, majstri sveta, maximálne rýchlosti, počty, čísla, štatistiky? A čo takto zábava, láska k dobrodružstvu, charita a tie úžasné R4?!

Text: Iľja Savoj

4LTrophy009

4LTrophy008

4LTrophy005

4LTrophy003

4LTrophy001

Inzercia