BMW 3.0 CSL – Budúcnosti sa nebojíme

Hľadať

english version
CSL vs CSL 02
Budú ešte existovať obdivuhodné automobily? Vďaka konceptu BMW 3.0 CSL sa o automobilovú budúcnosť až tak nestrachujeme.
Text: Samuel Vanko Foto: Samuel Vanko, Uwe Fischer, Gudrun Muschalla

Koncept, ktorý na súťaži elegancie Concorso dˈEleganza Villa dˈEste predstavila mníchovská automobilka dáva všetkým milovníkom uletených automobilov nádej. BMW si pre inšpiráciu nemohlo zájsť k lepšiemu modelu ako E9 zo sedemdesiatych rokov vo verzii „Batmobile“. Vo svojej pôvodnej podobe vyzerá ako prízrak a na ceste spôsobuje ošiaľ. Ľudia si idú hlavy vykrútiť, keď sa pomaly presúva po bulvároch. A podobne zapôsobil aj príchod konceptu. V dave to zašumelo, aj jazero Como stíchlo, bolo počuť len hlboký a trocha chrapľavý zvuk motora. Šušušušu, šuškali si diváci, vidíte tie 21-palcové disky, tie svaly, to gigantické krídlo? Drsný pohľad, čierne malé krídelká a muskulatúra pretekárskeho DTM robia z CSL v tomto svete uniformity a sivosti narušiteľa, votrelca, ktorý kontrastom láka odvážlivcov.

Inzercia

 

BMW 3.0 CSL Concept je živý dôkaz nevyhnutnosti poznania histórie, rešpektu k svojim predkom, učenia sa od nich, inšpirovania sa ich skúsenosťami a skvelá ukážka, ako s pokorou rozvíjať ich odkaz. Či bude CSL existovať aj ako reálny, sériový model? Na túto otázku sme dostali nejednoznačnú odpoveď. Zodpovední pokrčili plecami. Nuž, trocha obavy by sa možno našlo, ale človek nikdy nevie. Automobilový priemysel vie byť plný prekvapení.

Inzercia