BMW Scrambler. Jazdenie je život! Všetko ostatné počká

Hľadať

BMW Scramb_07
Už dlho sa prehrabávam internetom a hľadám motorku, ktorá by ukojila všetky moje chúťky. Až som jedného zamračeného dňa narazil na BMW Scrambler od Wunderlichu a upraveného ich partnerskou firmou Sport-Evolution.
 
Inzercia

 
Zrazu sa vyjasnilo. Toto BMW ma posunulo do úplne inej dimenzie. Stačí privrieť oči a počujem ako na voľnobehu buble jeho vzduchom chladený boxer. Moje snívanie nabralo nový rozmer.

Pôvodnú R 1200 GS špecialisti zo Sport-Evolution úplne prekopali. Dali jej nové vačkové hriadele, ľahšie ojnice, kované piesty a preprogramovali riadiacu jednotku. Vymenili rám, odpruženie, nádrž, kolesá, sedadlo a mnohé iné časti. Z pôvodnej GS vlastne nič neostalo.

Konečne viem, na čom sa môžem bezstarostne túlať krajinou, z kľukatých asfaltiek kedykoľvek odbočiť na prašné poľné cesty a nakoniec skončiť v zastrčenej malebnej dedinke na káve. A vždy sa vrátiť domov spokojný a zrelaxovaný. Väčšinou sa z tohto sna zobudím až ráno. Chcel by som to raz zažiť….

BMW R100R Classic_07Našli sme jednu nádherne upravenú motorečku. Retro zladené s drámou, ako z akčného filmu. Dobrý producent by po nej určite siahol. Prečítajte si ako Daimond Atelier spravil z BMW R100R neodolateľné retro.

Text: Alojz Rank
Foto: Wunderlich

Inzercia