Bojnická veterán párty

Hľadať

Bojnicka veteran party 04

Jubilejný 10. ročník Bojnickej veterán párty sme videli v rodisku Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka.

Prečo sme išli na Bojnickú párty do Uhrovca? Lebo tam mali predposlednú zastávku, kde starostka obce Zuzana Máčeková avizovala zvláštne ocenenia pre vybraných účastníkov a trasa vedie cez Jankov vŕšok, ktorý je známy svojimi zákrutami, pretekmi a kvalitným asfaltom. Tak preto.

Bolo to správne rozhodnutie. V peknom prostredí Strážovských vrchov sa dalo trocha oddýchnuť a ani hodinové meškanie celého pelotónu starčekov neprekážalo. Navyše na námestí čakalo veľa zvedavcov, ktorí prišli na starých motocykloch, a tak máme do zbierky niekoľko dobrý kontaktov, ktoré sa inak ťažko hľadajú, lebo zväčša sú zalezené v garáži a renovujú nejaké skvosty.

Keď sa konečne do Uhrovca dostali aj historické vozidlá, šarmantné uhrovské devy nosili v košíkoch kysnuté koláče, čo náramne zdvihlo náladu všetkým sladkým jazýčkom, samozrejme, aj mne. Starostka zatiaľ vybrala tri vozidlá, ktoré sa jej najviac páčili a potom pozvala účastníkov párty do rodného domu Alexandra Dubčeka a Ľudovíta Štúra, ktorý je dnes veľmi zaujímavým múzeom. Ponorte sa do galérie, krásnych áut, ktorých bolo aj na tohtoročnej X. Bojnickej veterán párty neúrekom.

Starostkou Uhrovca Zuzanou Máčekovou ocenení účastníci. Pod vozidlami: starostka a jej publikum.Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia