Burza v Lozorne sa utešene rozrastá

Hľadať

jarna burza lozorno 2015_06

Jarnej burze veteránov v Lozorne prialo počasie a pred koncom prišli aj nádherné stroje.

Zatiaľ čo na jeseň sa pod menší počet návštevníkov podpísalo rozhnevané nebo, tento rok sa nad hlavami rozprestierala nekonečná modrá farba. Aj preto 9. mája 2015 sa v Lozorne, v priestoroch vojenských kasární, prechádzalo niekoľko stoviek ľudí. Dokonca aj predávajúcich už bolo pomerne veľa, a tak sa dalo nájsť všeličo – presne tak, ako to na burzách chodí. Stará literatúra, náhradné dielce, opravárenské súpravy, doplnky pre veteránistov, obrazy, oblečenie, prosto, pre každého niečo.

Keď už sa zdalo, že sa ľudia trúsia menej a niektorí predavači už zbalili pár nepredaných kúskov, veľkolepú bodku za burzou spravili historické autá, ktoré v organizovanej kolóne prišli až do areálu a zaparkovali na čestné miesto. Medzi vystavenými vozidlami svietil chronicky známy Morgan, za ktorého volantom sa pri rôznych udalostiach dal vidieť Maroš Kramár. Prišiel krásny Aston Martin s bezpečnostným rámom v interiéri, neprehliadnuteľný bol majestátny Rolls Royce. Na pozeranie toho však bolo viac: MG, Aerovky, staručký Peugeot, traktory (jeden bol dokonca aj na predaj).

V priestoroch Veterán Tatra&Army Clubu nesmela chýbať vojenská technika, usporiadatelia odkryli aj protilietadlové delo, ktoré priťahovalo pozornosť najmä malých detí. Klub si za návštevníka pýta 50 centov a za predávajúcu posádku 2 eurá. Keď si k tomu pripočítame veľkorysé priestory, múzeum, parkovacie možnosti, niet divu, že sa sem noví návštevníci len tak hrnú.

Prečítajte si tiež

Burza v Holíči sa tešila veľkému záujmu

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia