Charleston

Hľadať

Charleston - Bud Spencer

Film týždňa je spomienkou na zosnulého velikána spaghetti westernov, vynikajúceho herca, milovníka života, profesionálneho športovca, podnikateľa i hudobníka – Bud Spencera.

Text: Iľja Savoj

 
Inzercia

 

Jeho občianske meno bolo Carlo Pedersoli, je známy z westernov a filmov, kde stvárnil množstvo nezabudnuteľných filmových rolí po boku s hereckým partnerom Terence Hillom. A hoci bol vyštudovaným právnikom, mal našliapnuté na úspešnú kariéru plavca a vodného pólistu (zúčastnil sa aj na olympijských hrách v Helsinkách a Melbourn a bol aj talentovaným podnikateľom, svet si ho navždy bude pamätať ako Bud Spencera – superpolicajta z Miami, westernového hrdinu, unaveného Joea, legendárneho policajta, Veľkého muža, Banánového Joea a veľa ďalších.

Bud Spencer zomrel 27. júna 2016 v Ríme.

Charleston
Talianska komédia z roku 1977 z pera Marcella Fondata a Francesca Scardamaglia je film o podvodníkoch, ktorí sa priživujú na bežných ľuďoch. Ich život sa skomplikuje, keď dostanú chuť na veľký podfuk. Vtedy vchádza do deja Bud Spencer. Taliansky rukopis vás bude sprevádzať vo filme na každom kroku, k tomu skvelá hudba, vtipné situácie a partia miestami nešikovných podvodníkov je výborný tip na večerný film.

Slovenský názov – Podvodníci

Réžia: Marcello Fondato
Kamera: Mario Montuori
Hudba: Maurizio De Angelis, Guido De Angelis
Hrajú: Bud Spencer, James Coco, Herbert Lom, Ronald Lacey, Geoffrey Bayldon, Dino Emanuelli, Lucretia Love, Omero Capanna,
Film je z roku 1977

Celý film

Inzercia