Pred Villa d’Este prišiel aj Orlando Bloom

Hľadať

Concorso

Stretol som množstvo ľudí rôznych vekových kategórií, videl naleštené autá a sprevádzal ma adekvátny hudobný podklad a príjemne počasie. Keď k tomu pripočítam očarujúce prostredie, pokojne by som Concorso d’Eleganza Villa d’Este odporučil ako doplnok dovolenky.

 
Inzercia

 

V priestoroch pred Villa d’Este a Villa Erba sa rok čo rok stretávajú skutočne zaujímavé historické vozidlá. Ich výber je vraj veľmi zložitý a to, ktoré sa tam dostane už patrí do svetovej špičky. No nielen autá sú zaujímavé.

Miesto, kde sa akcia koná je známe a vyhľadávané aj svetovými celebritami. Svoj dom tam má napríklad George Clooney. O situovaní jeho vily domáci nehovoria. George je pre nich dôležitejší a prezradené tajomstvo by ich mohlo stáť hanbu. No aj samotní návštevníci a účastníci Concorso mávajú známe mená. Aj tento rok prišiel na breh jazera Como sám Orlando Bloom a išiel oči nechať na koncepte motocykla od BMW.

Orlando Bloom

Program si návštevníci súťaže elegancie robia sami a pre najzapálenejších sú dva dni málo. Áut je neúrekom a pri každom sa dá dumať desiatky minút. Pomedzi autá sa preplietajú malé deti, utekajúce zaujatými rodičmi. Živá kapela so speváčkou sprevádza akciu takmer celý deň a prvotriedne služby okolitých reštauračných zariadení sa postarajú o delikátne chuťové vnemy. Je o veľa zaujímavejšie vyskúšať si nonšalantnú taliansku kuchyňu pri príležitosti Concorso. Kuchári sa predvádzajú, čašníci bezchybne krúžia a vy sa zrazu ocitnete uprostred aristokratickej spoločnosti, o polstoročie späť, budete opití pozornosťou.

Najviac som si na Concorso d’Eleganza Villa d’Este užil prechádzanie sa okolo exponátov. Počúval som hlasný smiech účastníkov, ktorí sa medzi sebou často poznajú už dlhé roky. Videl som tam množstvo príbehov. Niektorí si čistili svoje autá sami, iní mali na to svojich ľudí. Len tesne pred Concorso sa skončila legendárna Mille Miglia, a tak sa zberatelia mali o čom rozprávať. My ostatní sme preto boli miestami len tak do počtu. O to viac som si užíval každý krátky rozhovor s niekým z vystavovateľov.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este
Súťaž elegancie historických vozidiel pri jazere Como sa prvý raz konala v roku 1929. Presne 1. septembra Automobile Club of Como usporiadal „Coppa d’Oro Villa d’Este“. Začatá tradícia sa síce skončila v roku 1951, no v roku 1995, už pod novým menom Concorso d’Eleganza Villa d’Este, sa vrátila späť.

Prečítajte si tiež
Pred Villa d’Este je aj slovenské auto

Text a foto: Samuel Vanko

Inzercia