DA#3 BMW R100R

Hľadať

BMW R100R Classic_01

Našli sme jednu nádherne upravenú motorečku. Retro zladené s drámou, ako z akčného filmu. Dobrý producent by po nej určite siahol. O úpravu starého BMW sa postarali v Diamond Atelier.

Text: Iľja Savoj Foto: Philipp Wulk, Diamond Atelier

BMW R100R Classic nabralo nový dych a nám sa páči. Možno to predné svetlo je už veľa. Azda je to len dogma, ale to guľaté je predsa len klasika. Ešte by sme oželeli zadné LED, ale čo už, keď svet sa ide z tých svetiel zblázniť. Ostatok mašiny však ladí a do sedla sa žiada posadiť akčného hrdinu, džentlmena v kvalitnom obleku alebo dobre sediacej, trocha ošúchanej koženej bunde. Alebo peknú hrdinku, vysokú, štíhlu brunetu, ktorá vie jazdiť ako.. nech robím, čo chcem, stále sa mi vynára Angelina alias Lara Croft z Tomb Raidera.. 🙂

Inzercia

Základom prestavby bolo BMW R100R Classic z roku 1994. Dvojvalcový boxer motor s objemom 980 cm3 disponoval výkonom 44 kW (60 k). Tento klasik ani v pôvodnej verzii nemá chybu, prestavba mu však neuškodila. Prerobených je skutočne veľa vecí. Keď sa pozriete bližšie, zistíte, že neostal kameň na kameni, ale takto nejako chlapci z Diamond Atelier pracujú. Na stavbu boli použité samé chuťovky. Obrovské brzdy vyrobila firma Brembo. Výfuk dodal Akrapovic, Baworák dýcha cez K&N. Démonická, tajomná a pekelne čierna DA#3 je nekomplikovaná a jej odkaz priamočiary. Ako hovoria samotní tvorcovia „efekt je maximálny. Vždy keď ideme cez Mníchov a zastavíme, ľudia vytiahnu smartfóny a fotia“.

BMW R100R Classic_02

BMW R100R Classic_03

BMW R100R Classic_04

BMW R100R Classic_05

BMW R100R Classic_06

BMW R100R Classic_07

Inzercia