Zrenovovali prvé Dino predané v Nemecku

Hľadať

Keď sa vo firme Bell Sport and Classic objavilo Ferrari Dino 246 GT L Series v zúboženom stave, do renovácie sa nikomu veľmi nechcelo. Nakoniec však vysvitlo, že malé Ferrari je zaujímavý kus. V roku 1969 opustilo továreň v Maranelle a bolo vystavené na frankfurtskom autosalóne.

red

Predplatné printového vydania magazínu VETERÁN SK

Následne ho dodali zákazníkovi v západnom Nemecku. Bolo to prvé Dino predané v NSR. Dnes predstavuje toto auto s nízkym počtom najazdených kilometrov vzácnu príležitosť pre milovníka talianskych športiakov. Chystá sa totiž na predaj, a tak sa čoskoro objaví možnosť pridať si do zbierky jeden z najdôležitejších modelov Ferrari. Navyše po kompletnej a precíznej renovácii.

Ferrari pred renováciou nevyzeralo života schopné. Predtým už bolo dva razy renovované, no nedôsledne, navyše bolo nastriekané inou farbou. Veľa dielcov sa nezhodovalo s originálom, niektoré boli zničené, pokrútené a nefunkčné. Zlý stav auta však otvoril dvere komplexnej a hĺbkovej renovácii, ktorá ho dala do stavu hodného ďalšieho vystavovania na súťažiach elegancie. Teraz si auto vyslúžilo aj certifikát Ferrari Classiche.

Veľkú pozornosť pri renovácii potreboval aj 2,4-litrový agregát V6 s trojicou karburátorov Weber, päťstupňová prevodovka i brzdový systém. Detailom sa však renovátori venovali komplexne – napríklad až dva týždne im trvalo, kým boli spokojní s tým, ako sa zatvárajú a otvárajú dvere Dina.

Inzercia