Divoch

Hľadať

The Wild One 03

Fotka divokého, nespútaného a rebelujúceho motorkára Marlona Brando, hlavného hrdinu filmu The Wild One, visela v nejednej garáži a našla si cestu aj na obal platne od slávnej kapely The Beatles.

Text: Iľja Savoj

Réžia: László Benedek
Scenár: Ben Maddow
Kamera: Hal Mohr
Hudba: Leith Stevens
Hrajú: Marlon Brando, Mary Murphy, Robert Keith, Lee Marvin, Jay C. Flippen, Peggy Maley, Hugh Sanders, Jerry Paris, Timothy Carey, Richard Farnsworth
Film je z roku 1953

Charizmatický motorkár Johnny Strabler (Brando), rebel a drsný chlapec jazdí so 40 členným motorkárskym gangom po krajine, bez cieľne, slobodne, a tak trocha na hrane zákona. Raz sa Čierni rebeli, ako sa gang nazýva, rozhodnú usporiadať pouličné preteky, zavítajú preto do mestečka Wrightsville. Roztatárení motorkári tam vtrhnú do miestneho baru a čo čert nechcel, na hlavného hrdinu tam číhala láska.

Inzercia

To však Johnny netušil, že Kathie je dcéra tamojšieho policajta a ten jeho prítomnosťou nie je práve nadšený, ale ani kráska nie je to najväčšie prekvapenie, ktoré na drsného mladého muža čaká. Na jeho partiu si brúsi zuby konkurenčný gang, ktorý si to tiež namieril do Wrightsvillu.

Ukážky

Viac filmov z rubriky film týždňa

Inzercia