Dodávky v kurze

Hľadať

Volkswagen T1 na predaj_01

Volkswagen pred 65 rokmi predstavil model T1, úžitkový automobil, ktorý sa stal legendou. Zaslúži si poriadnu oslavu a navyše je vyhľadávaným artiklom.

Každú chvíľu sa objaví niekde v inzeráte nejaká dodávka. Začínajú byť v móde, zvlášť tie od Volkswagenu. A tak sme sa im pozreli na zúbok. Cenové relácie nerenovovaných vozidiel v top stave s málo najazdenými kilometrami však už dávno opustili hranicu nášho veľmi skromného rozpočtu.

Na slovenských stránkach sme našli niekoľko modelov T3. Išlo buď o exempláre bez papierov, s podivnou históriou, kilometrami nezodpovedajúcimi vizuálnemu stavu, dodávky s hrdzou aj na streche alebo s motorom bez šance na oživenie. Ceny takýchto áut oscilovali medzi 1 900 – 3 900 €. Pohrabali sme sa preto na nemeckých stránkach a na stránkach klubov a zrazu sme sa ocitli v inom svete.

Aj v Nemecku sme našli kúsky za cenu okolo 4 000 – 6 000 €, no ich tachometre ukazovali okolo 400 000 km. Vizuálne vyzerali celkom obstojne. Verzie, ktoré vyzerajú tak úžasne, že by sme sa s nimi vybrali aj na koniec sveta sa už prehupli cez 10 000 a nechceli sa zastaviť. Dokonca sa neštítia ani pred 20 000 €. Na druhej strane, boli to tie najlepšie T3, aké sme kedy videli na vlastné oči.

Zaujíma vás, koľko si pýtajú majitelia T1 za svoje skvosty? Najlacnejší sme našli za 11 000 €. No jeho renovácia by stála asi tak 50 000 €. Za obstojné autá si Nemci pýtajú okolo 25 – 30 000 €. Našli sme však aj autá cez 100 000 €. Modelov T2 sme našli najviac a tomu zodpovedala aj cena. Dá sa kúpiť za 7 000 €. Ten si však vyžiada nemalé investície. Cukríky sa predávajú aj za 30 000 €.

Na Slovensku sú tie najlepšie kusy dobre schované a na internete sme ich na predaj nenašli. My budeme snoriť ďalej a kto vie, pri akej verzii nakoniec skončíme. Každopádne, T1 určite pripravíme veľkolepú oslavu.

Text: Emanuel Thurzo
Foto: Samuel Vanko

Inzercia