Dovoz a prihlásenie bez obáv

Hľadať

Uvažovali ste niekedy nad dovozom veterána alebo youngtimera zo zahraničia, či dokonca z krajín mimo EU, ale zdalo sa vám to komplikované a možno dokonca riskantné? Stáva sa, že počas večerného surfovania na internete nejeden z nás narazí na auto svojich snov. Problém nastane, ak ide o zahraničnú aukciu a vy neviete ako na to.

Text: Tomáš Ďuriš Foto: Simona Semanová

V takýchto prípadoch, keď splnenie si sna vyvolá ohromné množstvo otázok, to veľa z vás vzdá. Škoda, pretože v skutočnosti to nie je až také komplikované, najmä ak svoj sen zveríte do rúk špecialistov z firmy Schengenimport. Dôkazom je povojnový Citroën 11 BL z roku 1951, ktorý sme vydražili a doviezli priamo zo Švajčiarska.

Licitovanie
Úloha znela jasne. Získať vozidlo nájdené na aukčnom portáli v konkrétnom cenovom limite vrátane dovozu na Slovensko a vyclenia na colnici. Samozrejme, báli sme sa, či sa opísaný stav zhoduje s realitou, a tak sme chceli eliminovať riziko sklamania. Tesne pred ukončením aukcie sme preto požiadali firmu Schengenimport, aby nám zabezpečila kompetentného externého technika VB flexi gmh v danej krajine na osobnú obhliadku. Aukcia sa mala skončiť za štyri hodiny a my sme dostali informáciu, že vozidlo je v ešte lepšom stave, ako bolo opísané. Náš zápal a chuť získať ho stúpli. Napätie narastalo a čakali sme, či s ponukou uspejeme. Podarilo sa, aukciu sme vyhrali a šťastní a nedočkaví sme si v duchu začali klásť otázku, kedy už budeme mať Citroën doma? Celý proces od kúpy až po dovoz priamo domov trval na počudovanie iba päť dní.

KONTAKT: Carclassic&Consulting
KONTAKT: Shengen Import

Sen na dvore
Deň D nastal a na našom dvore sa objavila dodávka s naloženým autom. Do ruky sme dostali doklad o preclení, konkrétne na meno kupujúceho, a technický preukaz. Urobili sme si pri aute spoločnú fotku a pri káve v teple začali plánovať ďalšiu nákupnú akciu. S profesionálmi to ide hravo a s minimálnym rizikom. Sny si treba plniť a my vám s tým radi pomôžeme.

Inzercia