Džentlmenská rozlúčka so sezónou

Hľadať

Vo veľkom štýle sme sa rozlúčili so sezónou 2017. V objatí tónov elektroswingu a smooth jazzu a s vzácnymi historickými vozidlami, kultovými motorkami Café Racers a v opojení nezameniteľnej chuti koňaku s 250 ročnou históriou. Na prvom ročníku Hennessy Classy, ktorý prilákal milovníkov nadčasového štýlu pánskej elegancie.

Autor: ChCh, SV Foto: Martin Radim, Katka Predajnianská

V sobotu 28. októbra sa v industriálnej budove bratislavskej Mlynice konal večierok spojený s výstavou moderného džentlmenstva. Obleky, kravaty, gramofóny, britvy, barbierská a tattoo live show, ale aj kultové café racers. Hennessy Classy vyvážilo eleganciu mužského sveta s priznaním jej maskulínnej podoby, ku ktorej patrí motorový olej, kožené doplnky a technologické „hračky“ akými sú napríklad jetsurf či štvorkolky.

Prvý ročník podujatia premostil komunitu ľudí, s podobnými záujmami. Cítiť to bolo i na zostave hostí, osobnosti zo showbiznizu ako Robo Opatovský, Marcela Molnárová, manželia Drapákovci či Eva Černá, zberatelia veteránov, mladí i vyzretejší priaznivci renesancie džentlmenstva zo širokej verejnosti, pre ktorú bol vstup zdarma.

Čerstvo zrekonštruovaný priestor niekdajšej pórobetónky zažiaril výstavou automobilových veteránov, inštalovaných v epicentre diania. Nechýbalo legendárne Porsche vo verzii 356 a 911, luxusný Mercedes s ročníkom výroby 1970, Tatra 603, či Mustang prvej generácie, ktorý z výrobnej linky vyšiel len pár dní potom, čo automobilka Ford spustila výrobu.

Riešite potlač alebo výšivky firemných tričiek, chcete mať vo firme vlastné mikiny, košele, čiapky?

„Nevnímam to ako investíciu, ale nepovažujem sa ani za zberateľa,” priznáva majiteľ vzácneho päťdesiatročného Jaguara E-Type, Pavel Arpai, ktorý na automobilové zrazy chodí už od 90. rokov, často v sprievode manželky a vnučky. “Vďaka tomu sa nám podarilo navštíviť snáď všetky hrady a zámky na Slovensku i v Čechách a zopár aj v zahraničí. Nie je to lacný koníček, ale otvára vám dvere do veľmi príjemnej spoločnosti ľudí s podobnými záujmami.”

A práve príjemná spoločnosť sa stretla v sobotu na Hennessy Classy, zrazoví nadšenci, známe tváre šoubiznisu, ľudia z fashion oblasti, dámy a páni, ktorí vedia oceniť sofistikovanú eleganciu. Čaro vyzretého šarmu sa napokon zhmotnilo aj na prehliadkovom móle. „Classy je pre mňa synonymom elegancie a jednoduchosti. Nesie so sebou dávku vážnosti a sebavedomia, vyzdvihuje osobnostnú charizmu indivídua. Malé detaily v kombinácii s hlavným prvkom tvoria celistvosť a outfit za sebou zanecháva pôsobivý dojem,” opisuje Jozef Grondžák z Lombardi Fashion House.

Na fashion show zažiarili aj páni v modeloch zákazkového krajčírstva Bizarre a keďže do sveta džentlmenov dámy nepochybne patria, outfity pre ne, predstavila známa slovenská návrhárka Izabela Komjati. Jej tvorbu, typickú eleganciou, v ktorej nie je nič prvoplánové, predviedlo desať krások, o ktorých vizáž sa postaralo štúdio Beauty Lab Bratislava.

Na móle sme mohli netradične vidieť speváčku Marcelu Molnárovú, či hudobníka Petra Bažíka, ktorý sa prítomným predviedol aj vo zvyčajnejšej forme, ako výborný huslista. K silným momentov programu patrilo spoločné vystúpenie sedemdesiatsedem ročného klavírneho virtuóza Braňa Hronca s dcérou, speváčkou Suzie, kabaretné predstavenie tanečníkov River Park Dance school, ale aj spomínaná live show barbierov a tattoo artistov. Nevšedný industriálny priestor doplnili diela sochára Jakuba Trajtera, laureáta Ceny Martina Benku za rok 2014 a vernisáž úspešnej fotografky Mariety Zuzíkovej.


“Všetci, ktorí tu dnes sme, presahujeme svojou tvorbou alebo záujmami svet classy, u niekoho sú to veterány, u iného motorky, obleky, britvy a v neposlednom rade kvalitný koňak Hennessy,“ prezrádza Stano Kočan, hlavný kreatívec eventovej agentúry Cherry & Cherry. „My sme sa rozhodli tento svet zjednotiť v štýlovom večierku, ktorý džentlmenskú zmes koncentruje, a ktorý si radi zopakujeme aj o rok .“

Svoj priestor dostal v rámci podujatia aj projekt Vintage District. Pod hlavným pódiom hviezdila naša dvorná kráska Honda CB350Four z roku 1974, ktorá si svoju výstavnú premiéru pod našou vlajkou zažila tento rok na autosalóne v Nitre. Na poschodí sme ukázali naše najpredávanejšie tričká, ktoré pre nás kreslia uznávaní umelci a Vintage District Café sa postaralo o skvelú kávu.

[flagallery gid=76 skin=optima_jn]

Inzercia