Easy Rider

Hľadať

Easy Rider

Film týždňa. Na Slovensku je tento kultový film známy ako Bezstarostná jazda, no uznajte, že originál je predsa len silnejší.

Mladí herci Jack Nicholson, Peter Fonda, režisérsky podpis Dennisa Hoppera a nezabudnuteľná pesnička od Steppenwolf. To sú tie najtuhšie piliere drámy, legendárneho „road movie“ Easy Rider. Azda neexistuje na svete motorkár, ktorý by Bezstarostnú jazdu z roku 1969 nevidel.
 
Inzercia

 
Born to be wild… znie v ušiach už od začiatku a nesie sa celým príbehom (celý soundtrack určite treba mať doma). Dvaja hippies chlapíci si zarobili nejaké prachy predajom drog. Schovali ich do nádrží svojich motocyklov a vydali sa na východ. Šli hľadať trocha zábavy do New Orleans. Ich bezstarostná jazda je zostavená z pár jednoduchých pravidiel – kedykoľvek môžu zastaviť, dať si trocha trávy, opiť sa, milovať sa s miestnymi dievčinami. Do cesty sa im pripletie stopár, potom mladý právnik, niekoľko problémov a nepríjemných zážitkov, ktoré z hrdinov nestriasla ani neviazaná zábava v New Orleans.

Réžia: Dennis Hopper
Scenár: Denni Hopper
Hudba: Stepphenwolf, The Byrds, Roger McGuinn…
Hrajú: Peter Fonda, Jack Nicholson, Dennis Hopper
Film bol natočený v roku 1969.

Ich revolta, pocit slobody a štýl života sa však nepáči každému, o čom sa presvedčia na vlastnej koži. Film zo 60. rokov nie je jednoduchý. Plynie bez toho, aby vás vyrušoval, nič sa tam nedeje, čas ubieha, kilometre nie sú dôležité, čas tiež nie. Koniec filmu však vo vás zanechá nepokoj, aký prichádza po odhalení druhej strany obyčajnosti ľudstva.

Pozrite si aj legendárny seriál Knight Rider.

Text: Iľja Savoj
Easy Rider 02
Trailer

Celý film

Inzercia