Fantastické. Slovensko má cenu z Pebble Beach

Hľadať

Isotta Fraschini 8A SS Cabriolet 1930

Slávna súťaž elegancie Pebble Beach Concours d´Elegance je tento rok významná aj pre Slovensko. Svoj obdivuhodný a vzácny automobil v USA predstavil slovenský zberateľ Karol Pavlů a vo svojej kategórii suverénne zvíťazil.

Text a foto: Samuel Vanko

Isotta Fraschini Tipo 8A SS Castagna Cabriolet z roku 1930 nie je pre znalcov slovenskej scény historických vozidiel žiadna neznáma veličina. Vozidlo predstavil jeho majiteľ aj na našom výstavnom podujatí v Piešťanoch, na Piešťanských zlatých stuhách, no ak dobre sledujete portál Vintage District, určite ste postrehli, že Isotta bola v roku 2015 aj na nemenej nablýskanej súťaži elegancie Concorso d´Eleganza Villa d´Este. A veru, aj tam ju priviezol Karol Pavlů.

Na luxusnej súťaži elegancie v Taliansku ukázali aj auto zo Slovenska

Na Pebble Beach zápolilo pôvodom talianske vozidlo v triede K-2: Isotta Fraschini Castagna Coachwork Open a porota mu udelila prvé miesto pred modelmi z roku 1932 a 1928 (oba z USA). Zúčastniť sa na akcii ako je Pebble Beach a doniesť odtiaľ významnú cenu je pre našu scénu obrovský úspech. Veríme, že po tomto tromfe sa automobil znova ukáže aj na Slovensku, keďže na viacerých tunajších významných podujatiach ju zatiaľ tento rok fanúšikovia nemali šťastie vidieť.

Inzercia

Inzercia