Festival plný Lotusov

Hľadať

english version
Festival Lotus 02
Lotus Club France zorganizoval úžasný festival pre milovníkov tejto anglickej značky. Udalosť prilákala okolo 245 majiteľov, ktorí priviezli so sebou aj svoje poklady – značky Lotus, samozrejme. Autá zase pritiahli obrovské množstvo návštevníkov a Vintage District tam predsa nemohol chýbať.

Organizátori to nemali s prípravou podujatia vôbec jednoduché. Hlavným strašiakom bolo počasie, ktoré v tom čase vyťahovalo ortuť teplomerov až k neznesiteľným 40 °C na slnku. Čo sa však stalo neočakávali ani samotní majitelia automobilov. Nad hlavami všetkých zúčastnených sa objavil mrak a spŕchlo, čo prekvapilo najmä tých, ktorí mali na svojich Lotusoch pootvárané strechy. Bolo zábavné sledovať, ako vyťahujú dáždniky a chránia interiéry pred vrtochmi počasia.
 
Inzercia

 
Väčšina Lotusov patrila Francúzom, ale videli sme aj britských či dokonca belgických chlapcov. Lotusáci priniesli na Linas-Montlhéry veľa zaujímavých vozidiel. Medzi najstaršie autá patrili modely Lotus Elan S1 v oboch verziách – hardtop a roadster (Drop Head). Lotus Elan S1 bol nástupcom Lotus Elite (typ 14).

Na podujatí bola celá plejáda modelov Elan, Elite, Elise. Videli sme tam dva nádherné exempláre Lotus Europa – jeden starý a jeden dnešný, moderný. Tých, ktorí majú radi agresívnejší štýl, potešili bratia Lotusu Elise – modely Exige S1 a S2. A, samozrejme, nemôžeme zabudnúť na jedno z najkrajších superáut z dielne Lotus. Esprit vo verzii V8 je dodnes vysnívaným autom nejedného automobilového fanúšika, preto vidieť V8 naživo je sviatok.

Takýto druh akcie je veľmi dobrý aj pre zdravie. Namiesto dlhého vysedávania pri počítači a prehľadávania fór o Lotusoch si zájdete na živý pokec s kamarátmi z Lotus Klubu, poprechádzate sa po paddocku pomedzi všetky tie nádherné Lotusy alebo, v prípade, že máte tučnú peňaženku, kúpite si priamo na mieste neuveriteľne drahé náhradné dielce zo sklených vlákien.

Na rovnakom okruhu sa stretávajú aj motorkári. Svoj festival tam majú vyznávači štýlu Cafe Racer. Pozrite sa, ako tam bolo tento rok. Táto fotogaléria vás bude baviť!

Text a foto: Jacob Almohada

Inzercia