Film o dvoch legendách – Rush

Hľadať

rush 01_small

Film týždňa je síce natočený v roku 2013, no vráti nás o niekoľko desaťročí späť, do čias, keď profi motoršport voňal dobrodružstvom, hrdinstvom a svet okolo neho bol taký vzrušujúci, že si o takom dnes môžeme len nechať zdať.

 
Inzercia

 
Niki Lauda (zomrel 20. mája 2019) je legenda seriálu F1 a jeho príbeh si zaslúžil film. Rush je o sezóne 1976, skutočný príbeh dvoch rivalov, medzi ktorými vládlo trocha zvláštneho priateľstva i konkurencie v súkromnom živote a tiež na pretekárskej trati. Niki je skvelý a ambiciózny pilot, James Hunt playboy a tiež brilantný vodič. Obaja by chceli byť majstrami, ale titul smie mať len jeden. No nič nie je jednoduché a kto niekedy sedel za volantom pretekárskeho auta vie, že stačí málo, aby bolo všetko celkom inak.

Legendárne preteky Mille Miglia vo filme

Lauda mal v sezóne 1976 škaredú haváriu, pri ktorej mu ohorela aj tvár, no húževnatý, disciplinovaný profesionál sa napriek tomu za horúci volant vrátil a v sedadle pretekárskeho monopostu dojazdil sezónu (šesť týždňov po nehode). Akčný film z prostredia F1 je nakrútený modernou kamerou, využíva množstvo moderných efektov, kompozícií a udržiava diváka v napätí, to mu však nebráni, aby nás zaviedol do roku 1976 uveriteľne . Ak ste fanúšikom filmov o autách, tento by ste mali vidieť.

Réžia: Ron Howard
Scenár: Peter Morgan
Kamera: Anthony Dod Mantle
Hudba: Hans Zimmer

Hrajú: Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Alexandra Maria Lara, Olivia Wilde, Natalie Dormer, Christian McKay, Pierfrancesco Favino, Jamie Sives, Lee Asquith-Coe, Egija Zviedre, Julian Seager, Joséphine de La Baume, Robert Cambrinus, Stephen Mangan, Lisa McAllister, Demetri Goritsas, Hannah Britland, Niki Lauda (a.z.), James Norton

rush_titulne foto

Ukážka

Inzercia