Svojský štýl mimo hlavného prúdu

Hľadať

IFA Framo _ 06

Ak sa vám zdá otvorený pickup na fotkách hodný parkovacieho miesta na šrotovisku, vedzte, že toto nepatrí do hlavného prúdu.

 
Inzercia

 

S ľuďmi z Fusselblogu som sa zoznámil na výstavisku v Essene počas veľtrhu. Obzeral som si hrdzavú kôpku nešťastia, keď sa mi prihovoril chalanisko zo stánku, v ktorom auto stálo. Ich stánok nelákal návštevníkov na žiadne naleštené nádhery a ani veľkolepé zásteny. Výzdobu mali svojskú. Imitácia pavučiny, veľa špiny, málo lesku a skvelá, neškrobená nálada. Nechcelo sa mi od nich ani odísť. Obzeral som si Golf plný kobercov, kožušín a, niekto by povedal, nevkusu. Najviac ma zaujala IFA Framo V90 1/2, hrdzavá, špinavá, s tabuľkou nepojazdná a výzvou, hľadám sponzora na dokončenie. Trocha hot rod, trocha šrot, no duša plná charizmy. Čo povieš, páči sa ti? Ani nečakal na odpoveď, otvoril prednú kapotu a začal sa smiať. Motor z Volva a nasávanie s priepustnejšou šiškou dokonale dotvorili celkový obraz zníženého auta. To je pecka, ideš do vnútra? Máš vizitku? Priateľskí ľudia so svojským prístupom k starým autám ma zaujali.

Fusselblog je ukážkovým príkladom, ako sa dá baviť životom. Títo ľudia si hľadajú prácu, ktorá ich baví a žijú si podľa seba. A zdá sa, že na to nepotrebujú ani veľa peňazí. Nepáči sa vám IFA alebo Golf, z ktorého aj cez fotku cítiť zatuchnutú kožušinu? Nuž, oni sa na to pozerajú inak. Je to váš názor a to je v poriadku. Chlapci však majú radi individualistov a je im jedno, ako bude vyzerať vaše auto, hlavne, že s ním budete žiť naplno.

Prečítajte si tiež

Upraviť, nechať tak, upraviť, nechať tak…

Text a foto: Samuel Vanko

Fusselblog atmosfera

Inzercia