Futbalisti, herečky, manažéri na štarte Mille Miglia

Hľadať

MM 2015 vstupna kontrola 07

V historických vozidlách, ktoré práve ukrajujú z 1 000 míľovej trasy sedia celebrity, športovci, manažéri, umelci, aj modelky a legendy motoristického športu.

Celá plejáda úchvatných Bugatti, ikonické modely Bentley, záplava talianskych áut značiek Lancia, Fiat, Alfa Romeo, Maserati, pár Ferrari, nádherní Angličania Aston Martin, Jaguar, Healey či množstvo nemeckých vozidiel Mercedes-Benz. Pri pohľade na listinu prihlásených budete len krútiť hlavou, ako je možné, že tie autá ich vodiči preháňajú po bežných cestách, v plnej premávke a ešte aj na pretekoch. Nechýba dych vyrážajúci Talbot Lago z roku 1950 a samozrejme, ani značka Porsche. Napriek obmedzeniu prihlásených vozidiel (1927 – 1957), našli sme medzi autami aj Fiat 501S z roku 1922. Do zápolenia sa pridali vozidlá z múzeí BMW, Mercedes-Benz, Alfa Romeo a Porsche.

Aj tento rok sa tradične medzi prihlásenými objavilo niekoľko zaujímavých priezvisk. Krásna poľská herečka Kasia Smutniak bude jazdiť ako spolujazdec v Lancii Ardea z roku 1939. Hrala napríklad vo filme Horúce pozdravy z Paríža (From Paris with love) s Lucom Bessonom či Johnom Travoltom. Za volant jej Lancie si sadne futbalista A.C. Verona Alessandro Gamberini. Nechýbajú významní hostia na víťazných autách – 85 ročný Stirling Moss, Ralf Schumacher a strieborné šípy Mercedes-Benz 300 SLR – si prišli uctiť famózne víťazstvo z roku 1955.

Kto vie, či sa medzi menami nenachádzajú aj pseudonymy, možno by sme narazili aj na niekoho ešte zaujímavejšieho. Priezviská, ktoré sme našli patria bývalým pretekárom, automobilovým konštruktérom, športovcom, manažérom a majiteľom obrovských, celosvetových firiem. (zoznam prihlásených) Svojho zástupcu má v poli aj dizajnérska firma Zagato. Reprezentuje ju Andrea Zagato na Alfa Romeo 1900 C Super Sprint Zagato a do súbojov sa zapojili aj dvaja členovia dynastie Porsche. Wolfgang ako jazdec a Ferdinand ako spolujazdec. Obaja s hviezdnym priezviskom Porsche pôjdu na krásnom Porsche 356 1500 Speedster z roku 1955.

Ešte v stredu prebehla prísna technická kontrola, súčasť každej Mille Miglia, ktorá je neklamným znakom, že to nie je len hra. Vo štvrtok 8:30 prešlo časovou kontrolou prvé auto a Brescia, večer Rimini, v piatok Rím, v sobotu Parma a v nedeľu zase Brescia zažijú po 88 rokoch od prvého štartu opäť tú omamnú vôňu pretekárskeho benzínu, ulicami sa rozľahnú vibrácie vyladených motorov. Taliansko je na nohách, máva a povzbudzuje popri cestách. Na trati je 438 registrovaných posádok. Na stránke podujatia môžete nájsť online mapu, ktorá sleduje kadiaľ práve prechádzajú jednotlivé posádky.

Fotografie zo vstupnej kontroly.

 

Text: Emanuel Thurzo

Foto: http://www.press.1000miglia.it

Inzercia