Gajarské hodovanie

Hľadať

Gajarsky Ficak 04

Na ten víkend sme mali vo Vintage District preplnený kalendár, no všetky podujatia museli ísť na vedľajšiu koľaj. V Gajaroch sme totiž mali stánok a tamojšia akcia Gajarský fičák mala na plagáte napísané – mediálny sponzor www.vintagedistrict.sk.

Bol to prvý ročník a Vintage District má slabosť pre prvotiny, veď aj my sme mladý projekt a potrebujeme pochopenie. Neváhali sme teda ani chvíľu, aj keď Gajary sú len nejakou dedinou za Malackami. Ale tak tomu bolo len do 12. septembra. Tá dedina nám otvorila náruč a my sme tam nechali naše srdcia.

Rozložili sme si náš krásny žltý stánok, vystavili tričká z letnej kolekcie (ešte ich pár máme, takže šup do nich – vstúpiť do e-shopu), vyložili čiapky od výmyslu sveta a zapozerali sa do pomaly ožívajúceho dejiska. Organizátori rozkladali lavičky, čistili pódium, domáci rozvoniavali s nejakými dobrotami a my sme do stánku priniesli ozdobu celého námestia – nádherné šaty slovenskej výroby. Saintdot sú namakané retro šatičky, ktoré veru perfektne fungovali. Chytali pohľady ako jeleň na parkovisku. Nikto neodolal aspoň chvíľkovému pristaveniu sa. Vraj aké krásne šaty. Veru a aj vďaka nim nám zrazu Gajary začali liezť pod kožu.

Na okraji námestia sa postupne zaparkovali historické vozidlá. Medzi nimi sa vynímal romanticky vyzerajúci žltý VW Karmann Ghia so šarmantnou majiteľkou. Pozornosti nemohol uniknúť ani staručký Ford T, silné zastúpenie mali historické traktory a nechýbali motocykle, veľa motocyklov. Každý vystavený kúsok stál za fotografiu, a tak sme mali čo robiť, aby nám niektorý neutiekol.

Pokračovanie článku pod reklamou

Black Bill by VD_ban_small

Keď boli autá zoradené a prichystané na malý „fičácky“ okruh po okolí, námestie v Gajaroch už bolo plné ľudí. V stánkoch sa podával guľáš, pečienka, z druhého konca voňali medovníky a dobrá káva. Návštevníci neúnavne obchádzali útulný stred mesta, pristavili sa v každom stánku, pozhoveli v priateľskom rozhovore.

Za tých pár hodín sme sa v Gajaroch cítili ako doma, ľudia sa opakovane chodili pozerať na naše krásne šaty alebo si kúpili ďalšiu čiapku. Pod pódiom tancovali desiatky ľudí všetkých vekových kategórií, úsmev bol azda na každej tvári. Na ihrisku za nami sa hrali spokojné deti, otcovia a mamy ochutnávali medovinu či pili pivko a všetci spoločne splynuli do nezabudnuteľného jablkového hodovania.

Keď už sa naše veľkomestom zdevastované duše roztápali, dostali sme medovníkové jabĺčko a objavili sme poklad. Vedľa nášho stánku mali v ponuke domáce jablkové koláče a sladké pirohy. Robila ich veľmi dobrá duša. Chutili presne tak, ako chutilo Gajarské jablkové hodovanie a prvý ročník Gajarského fičáku. Najskôr obalamutili zmysly svojou neprekonateľnou dobrotou, potom obalili dušu nevtieravou sladkosťou a upokojili vystresovaný žalúdok ovocnou ľahkosťou. Požehnané sú ruky, ktoré to robili. Gajary, vedzte, že Vintage District pred vami odhadzuje klobúk a hlboko sa ukláňa. Ďakujeme..

Text a foto: Samuel Vanko
Pirohy zjedol a s nikým sa nepodelil Samuel Vanko. Šaty do stánku priviezla Katka zo Saintdot – okuknúť facebookový profil.

Stánok technicky zabezpečil internetový obchod STRAYSAM.COM. Celú kolekciu značky Vintage District nájdete tu – kliknite na tu :).

Výber z galérie alebo prejdite priamo na celú galériu.


CELÁ GALÉRIA

Inzercia