GAZ 69 Stabak si ani v 50 neoddýchne

Hľadať

GAZ 69 Stabak 07

GAZ 69 je známy a tvrdý „makač“. Tento konkrétny svoju prácu poctivo robí už od roku 1970 a keď už sa chystal na dôchodok, chalanisko ho dal do richtigu a pravidelne ho vláči po urbári.

Text a foto: Majo

Predplatné printového vydania magazínu VETERÁN SK

GAZ mal vždy svoje muchy, ale terénu sa nikdy nezľakol a dodnes je veľmi schopný. K týmto starodávno vyzerajúcim off-roadom nikto nikdy nebol veľmi nežný a na kusoch, ktoré neprešli žiadnou renováciou to je poznať. Ten môj mal šťastie na predchádzajúcich majiteľov a ja ho tiež udržiavam v 100 percentom stave. Aj keď žiadnu dovolenku mu nedoprajem. Pravidelne ho brávam na kontrolu lesa, musí zvládnuť terén, o akom sa moderným terénnym autám ani nesníva. Minimálne by ste sa báli o lak, ak nie o nápravy.

 
Inzercia

 

S GAZom je to jednoduchšie. Podvozok vydrží takmer všetko a s lakom… zelená farba a obyčajný štetec sú najúčinnejší liek. Lesné cestičky bývajú zničené od drevorubačov a keď sa lesom preženie silný víchor, o škrabance od polámaných konárov nie je núdza. Ale GAZ si s tým vždy poradil. Cesty-necesty, musí fungovať. Na to bol tento vojenský stroj predsa stvorený.

Vo vnútri je to „Sparťan“. Tvrdé sedadlá, s dverami bez čalúnenia treba poriadne tresnúť, aby sa dobre zavreli, všetko je mechanické, ale trvácne. Verím, že keby ostal doma ako uloženka, nudil by sa. GAZ patrí do lesa a práca mu len prospieva.

GAZ 69 Stabak tabula

Prečítajte si tiež

65 ročná driftovacia mašina

GAZ 69 Stabak 05

Inzercia