Geocaching so Škodou

Hľadať

Spoločnosť ŠKODA AUTO vydala sériu putovných historických mincí, s ktorou sa zapojila do takzvaného geocachingu. Pre tých, ktorým je tento pojem neznámy, ide o hru na pomedzí turistiky a športu. Jej cieľom je objaviť cache (keš, kešku) v podobe akéhosi ukrytého „pokladu“, ktorá obsahuje predmety pridané predchádzajúcimi nálezcami.

Text: lm Foto: Škoda

Či už ide o pamätné mince, magnetky alebo i obyčajnú hračku z kinder vajíčka. Platí, že každý, kto cache nájde, môže si z nej na výmenu niečo vziať. Každá keška má svoje súradnice, ktoré sú uvedené na oficiálnej stránke geocachingu. Špeciálnu kategóriu predstavujú oficiálne geocoiny (putovné mince), ktoré sú vybavené identifikačným kódom. Vďaka nemu potom možno sledovať umiestnenie týchto mincí a trasu, akú už prešli. Svojou troškou do zaujímavého projektu sa rozhodla prispieť aj automobilka ŠKODA.

Rôzne zákutia po celom svete teraz ukrývajú 500 kusov škodováckych geocoinov. Séria obsahuje 5 rôznych mincí, každá
s iným ikonickým modelom, ktorý nezmazateľne vstúpil do viac ako 120-ročnej histórie značky. Nesmie tu preto chýbať
prvý automobil z dielne zakladateľov Laurin & Klement z roku 1905, a teda Laurin & Klement Voiturette A. Sériu dopĺňajú mince s vyobrazením L&K Škoda 110 (1929), Škody Rapid (1935), Škody Felicie (1962) a Škody 1000 MB (1966).

Podobu dal minciam dizajnér Slávek Hoblík, ktorý má s výrobou geocoinov bohaté skúsenosti. Vyrobené sú z ušľachtilého materiálu prostredníctvom technológie razby. Aby spoločnosť ŠKODA motivovala čo najviac moderných „hľadačov pokladov“, vyhlásila hneď niekoľko súťaží. Darčeky získajú tí, ktorí ako prví objavia všetkých päť rôznych mincí, odfotia sa s nimi a fotografie pošlú na Facebook ŠKODA Outdoor Adventures. Uspieť a získať odmenu môžu aj tí, ktorým sa zase podarí dostať mincu čo najďalej od miesta, kde ju pôvodne našli.

Viac o súťaži a samotnom geocachingu získate na www.skoda-auto.com alebo na www.geocaching.com

Inzercia