Go Trabi Go!

Hľadať

Go trabi go

Film týždňa nás zavedie do našej nedávnej histórie. Príbeh sa začína v Nemecku, východnom Nemecku. Píše sa rok 1989 a 9. novembra padá Berlínsky múr. Hranice sa otvárajú a ľudia miznú niekde v diaľke.

 
Inzercia

 

Túžba cestovať bola silná, no pred rokom 1989 to nebolo jednoduché. Berlínsky múr delil svet na dva bloky od roku 1961, bol skutočnou a pre ostatné krajiny východného bloku, symbolickou bariérou, ktorá ich oddeľovala od kapitalizmom prehnitého západu. Keď sa pod ťarchou udalostí začal rúcať, obyvatelia dostali pasy a vycestovaniu už nič nebránilo. Na svoju prvú dovolenku sa vybrala aj rodina Struutzovova. Udo, Rita a ich dcéra Jacqueline chceli zažiť slobodu, pozrieť sa k moru. Všetci traja sa „nasáčkovali“ do legendy tých čias, na ktorú sa od objednania čakalo aj 10 rokov. Na dovolenku na juh sa vybrali Trabantom.

Go Trabi go! je komédia a už od začiatku sa všetko točí okolo bakelitového zázraku. To je vlastne aj hlavné upozornenie, možno sa vám bude zdať nudná, no ak aspoň trocha poznáte Trabant, mohli by ste sa zabaviť. A ak ho chcete spoznať, tiež by ste si Go Trabi go! mohli pozrieť. Aj keď podľa nášho názoru robia nášmu milovanému Trabantu miestami až priveľa zlého, preháňajú, uťahujú si z neho, podceňujú ho, akoby ho ani nemali radi. A pritom Trabant je také krásne a skvelé auto.

Réžie: Peter Timm
Scenár: Reinhard Klooss, Peter Timm
Kamera: Axel Block
Hrajú: Wolfgang Stumph, Claudia Schmutzler, Marie Gruber, Ottfried Fischer, Jophi Ries, Barbara Valentin, Monika Baumgartner, Konstantin Wecker,

Film je z roku 1991

Pozrite si tiež
Rebela bez príčiny

Ukážka

Celý film

Text: Iľja Savoj

Inzercia