Gumball rally

Hľadať

Gumball Rally
Film týždňa. Šialená komédia z roku 1976 je nedostatkový tovar. Zohnať ju však stojí za to.
Text: Iľja Savoj

 
Inzercia

 

Na tento film určite nájdete veľa rôznych názorov. Niekto bude tvrdiť, že je nepodarená, zbytočná, dokonca nudná. Ja som sa bavil. Je tam veľa áut, ktoré ma chytili za srdce a naháňačky tohto typu vo filmoch sú skvelé – oveľa lepšie, akoby ste ich stretli v skutočnej premávke. Chcel som byť kritický, ale prichytil som sa aj pri výbuchoch smiechu. Niektoré bonmoty sú naozaj super. Nechám na posúdení každého z vás. Ja som si to pozrel rád a myslím si, že sa k tomu opäť vrátim. S odstupom času, samozrejme. Vraj časom tento snímok zovšednie. Tak uvidím.

Réžia: Charles Bail
Hrajú: Michael Sarrazin, Norman Burton, Gary Busey, Steven Keats, J. Pat O’Malley, Tricia O’Neil a ďalší. (Je to jedno, najdôležitejšie sa vám aj tak budú zdať autá).

Už po prvých záberoch vám bude jasné, že The Gumball rally je z americkej dielne. Niektoré scény sa z dnešného pohľadu zdajú pritiahnuté za vlasy a neuveriteľné asi ako existencia mimozemšťana E.T. Celý dej sa točí okolo ilegálnych pretekov. Hlavní hrdinovia v nadupaných autách a na motorke idú z pobrežia na pobrežie, z Time Square k Tichému oceánu. Nerešpektujúc žiadne pravidlá a počas plnej premávky sa rútia Amerikou, ničia automobily, demolujú stavby a popritom sa strašne zabávajú. Aby bolo o vtipné historky postarané, autori snímky posplietali dokopy niekoľko na prvý pohľad celkom odlišných ľudí. Do áut si sadajú profesor, gigolo, riaditeľ. Preneste sa do roku 1976 (kto si pamätá, nech si živo predstaví časy, v ktorých sme žili), prižmúrte oči a nechajte sa poblázniť uletenou komédiou, ktorá je u nás známa ako Tajné preteky (v češtine Tajný závod).

PS.: Kúpiť film v našich predajniach je problém, ale dá sa objednať zo zahraničných obchodov. Na youtube nie je celá verzia a sťahovanie je ilegálne.

Inzercia