Hells Angels on Wheels

Hľadať

O pekelných anjeloch, najznámejšom motorkárskom klube na svete, sa natočilo veľa filmov, nakrútili sa dokumenty, venovali sa im investigatívci, napísali sa knihy. Hells Angels je magnet, ktorý priťahuje zlých chlapcov. V roku 1967 zlákal aj Jacka Nicholsona.

 
Inzercia

 

Road Movie a krimi dráma v jednom, presne taká je snímka Hells Angels on Wheels z roku 1967. Veľa sa tam nerozpráva, veľa sa tam jazdí, veľa sa tam pije, bije, strieľa. Veď o tom je Hells Angels, o živote na a až za hranou zákona, o bratstve, aj nenávisti, násilí, arogancii. A Jack Nicolson je tam opäť raz fantastický, mladý, charizmatický a trocha znudený motorkár, ktorý sa z nudy pridá do gangu, začne žiť jeho život a ctiť jeho pravidlá a skamaráti sa z jeho vodcom.

Réžia: Richard Rush
Kamera: László Kovács
Hudba: Stu Phillips
Hrajú: Adam Roarke, Jack Nicholson, Jack Starrett, Bruno VeSota, Bob Kelljan, John ‘Bud’ Cardos

Aby to však nebolo len také obyčajné – o motorkároch, vození sa, pitkách a bitkách, ako to už býva, opäť sa vo filme objaví krásna žena a postaví sa medzi Jacka, alias Poeta, a vodcu gangu. Priateľstvo sa v ten moment ocitlo v kríze… ak máte chuť na drsný motorkársky večer, Hells Angels on Wheels je to pravé.

Pozrite si tiež
Easy Rider

Celý film

Iľja Savoj

Inzercia