Jaguar dokončil prvý C-Type Continuation

Hľadať

Britskej automobilke sa podarilo dokončiť prvý kus reinkarnovaného modelu C-Type. „Novodobý“ C-Type Continuation je priamym pokračovateľom legendárneho auta z roku 1952. Auto vyzerá ako originál a podľa výrobcu je vyrobené presne ako auto spred sedemdesiatich rokov a tak isto bude aj jazdiť.

Text: red Foto: Jaguar

Predplatné printového vydania magazínu VETERÁN SK

Jaguar v ostatných rokoch poriadne rozvíril vody klasických vozidiel. Venuje sa fabrickej renovácií, restomodom a do sveta nedávno poslal kolekciu E-Type 60. Pri C-Type dokázal vytvoriť výnimočné dielo. Nie je to restomod, ani replika. V tomto prípade ide o pokračovanie ukončenej série – Jaguar týmito projektmi poveril svoje špeciálne oddelenie. Pečiatku na Jaguar dá FIA, vďaka čomu sa C-Type Continuation môže objaviť aj na pretekárskych podujatiach venovaných historickým vozidlám. Oficiálny zdroj z automobilky tvrdí, že postavili auto s technickou špecifikáciou víťazného vozidla z Le Mans roku 1953 a z Remeša v roku 1952.

Páči sa vám? Jaguar sa v tom prípade so záujemcom najskôr zoznámi a rozhodne sa, či mu C-Type predá. Zákazník následne môže sledovať jeho výrobu, vybrať si farbu či spracovanie interiéru. Každé auto bude originál. Stavba zaberie 3 000 hodín a jeho cena vraj preskočí 2 000 000 eur.

Inzercia