K autám s vášňou

Hľadať

Existuje garáž, ktorej horné poschodia okupujú výhradne moderné a novotou navoňané automobily. Nižšie poschodie však patrí historikom, a preto sa tam vraciame často a radi.

Nie je to pravidlom, aby sa predajca nových automobilov venoval aj zberateľstvu veteránov, no tie výnimky stoja za to. V Žiline už 25 rokov existuje spoločnosť, kde má jeden zo zakladateľov, Jozef Poláček, k „svojej“ značke nezlomnú vášeň. Toyota sa mu stala nielen profesiou, ale prepadol jej čaru celou dušou. Do jeho garáže chodíme
čerpať inšpirácie s nenásytnou radosťou a s niekoľkými jeho vozidlami ste sa stretli už aj na stránkach magazínu Veterán SK. Nedávno to bola krásna Toyota Land Cruiser BJ42 či malý športový model Sports 800.

A pevne veríme, že budú nasledovať ďalšie. Na náš objektív čaká stará Corolla, Corona i rýchla Supra. Všetko bok po boku výhradne Toyoty, ktorým sa Jozef Poláček pred rokmi upísal, od jej najmodernejších modelov až po fascinujúci históriu. Pri každej šálke kávy s neúnavným zberateľom len zisťujeme, že chuť spoznávať počiatky japonskej ikony v ňom nijako neslabne.

História spoločnosti
História firmy sa začala písať od 8. marca 1993 a stala sa prvým autorizovaným dealerom automobilov Toyota
na Slovensku. Zakladajúcimi spoločníkmi boli Jozef Poláček a Stanislav Kucharčík. V súčasnosti sa spoločnosť
AT zaoberá predajom a servisom vozidiel Toyota, Iveco a Fiat a servisom vozidiel Lexus.

Podnetom pre vznik firmy AT bola autorizácia pre predaj a servis automobilov Toyota a zároveň aj osobné
uspokojenie spoločníkov pracovať v tejto oblasti. Prvé vozidlá Toyota boli dovezené vo večerných hodinách 31.
marca 1993, a to štyri Corolly a jedna Camry. Do konca roka bolo predaných 16 automobilov.

V roku 1995 spoločnosť rozšírila svoju činnosť o predaj a servis úžitkových a nákladných automobilov Iveco. Prvé Iveco Turbo Daily odovzdala zákazníkovi v septembri a do konca roka predala ešte jedno Iveco Euro Cargo. V nasledujúcom roku bolo predaných 49 vozidiel.

V priebehu roka 1998 boli vytvorené podmienky pre predaj a servis luxusných vozidiel značky Lexus. V auguste toho istého roka sa spoločnosť stala autorizovaným dílerom týchto vozidiel na Slovensku.

Pánom ostáva zákazník
Jednou z ciest na dosiahnutie spokojnosti zákazníkov s poskytovanými službami je vybudovanie systému riadenia kvality. Takmer všetci vedúci pracovníci spoločnosti sa zúčastnili na jeho tvorbe. V auguste 2005 bola ukončená výstavba nových predajných a prevádzkových priestorov Iveco. Na jar 2006 spoločnosť obhájila aj Certifikát environmentálneho manažérstva podľa normy 14001:2005. Je to zásluha tímovej práce a vysoko kvalifikovaných a zodpovedných pracovníkov celej spoločnosti, ktorých najväčšou odmenou za svoju snahu je získaná dôvera a vernosť všetkých zákazníkov.

Počas pôsobnosti na trhu získala spoločnosť niekoľkokrát ocenenie „Najlepší dealer vozidiel Toyota na Slovensku“. Spoločnosť Toyota už sedem rokov udeľuje cenu Ichiban – jednotka v kvalite poskytovaných služieb. AT Žilina ju dostalo už päťkrát, a to v rokoch 2007 až 2010 a opäť aj v rokoch 2013 a 2015. AT Žilina je aj jedným z najlepších predajcov vozidiel Iveco v rámci Slovenskej republiky. Jej predajcovia sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v rebríčku hodnotenia predaja úžitkových vozidiel značky Iveco.

Text je advertoriál

Inzercia