Keď sa bavia starci

Hľadať

Renault_75324_global_en

Je pomerne veľa mladých ľudí, ktorí pravidelne chodia na nezabudnuteľné dobrodružstvo Monte-Carlo Historique a predvádzajú tam svoje vodičské umenie na vozidlách starších, ako sú oni sami. No sú aj takí, ktorí sa svojich vášní nechcú vzdať ani v dôchodkovom veku.

Text: Iľja Savoj Foto: archív

 
Inzercia

 

Kto iný by si mohol na Monte-Carle potykať so starými autami, ak nie starci, ktorí stáli pri ich vývoji, jazdili s nimi a vyhrávali preteky. Nahliadli sme do stajne značky Renault, ktorá mala na podujatí viacero želiezok v ohni a keď sa dobre zapozeráte do akčných obrázkov, uvidíte, že aj ich chlapci si to vedeli na zradných cestách januárových a februárových pretekov poriadne užiť. Medzi pretekármi napríklad nájdete aj večne usmiatu tvár legendárneho Jeana Ragnottiho.

Pre žiadne auto nie sú rely kilometre ľahké. Posádky najazdia tisíce kilometrov, ktoré dajú starým plechom poriadne zabrať. To napätie, neustále jazdenie na hrane, fyzická námaha a duševná únava však dajú do tela aj živým a preto je úctyhodné, že aj tí, ktorí by mohli oddychovať alebo si rely pozrieť z fotografií či videí v teple domova, si sadnú za volant a bojujú o sekundy. Klobúk dole.

Tanec legendy Ragnottiho s Renaulte 5 Maxi Turbo

Renault_75367_global_en

Renault_75312_global_en

Inzercia