Sviatok motoršportu – Le Mans Classic

Hľadať

Le Mans Classic

Víkend 6. – 8. júla 2018 bude vo svetovom meradle patriť jednoznačne podujatiu Le Mans Classic, ktoré návštevníkov zoberie do strateného, no nezabudnuteľného veku automobilového športu. Pozrite si niekoľko videí z predchádzajúceho ročníka.

Text: Jacobo Almohada Foto: Mathieu Bonnevie Video: Peter Auto

Le Mans Classic sa koná každé dva roky. Organizátorskú taktovku v rukách pevne stíska Peter Auto a darí sa mu dirigovať skvele. Podujatie sa právom radí k tomu najlepšiemu, čo sa deje na starom kontinente. Veď na trati sa dajú vidieť tie najvzácnejšie pretekárske skvosty a svojou prítomnosťou okorenia akciu aj známe osobnosti automobilového športu či filmového plátna. Na svoje si prídu dokonca aj samotné automobilky, ktoré nikdy neostanú chladné pri prezentácií svojej motoršportovej histórie.
 
 
Ani fanúšikovia a návštevníci neostávajú mimo a vždy sa dobre pripravia na veľkolepú šou. Ak budete mať dosť zúriacich motorov a pískajúcich pneumatík, stačí sa prejsť po priľahlých parkoviskách. Každý, kto má čo ukázať, nenechá to nikdy doma v garáži. túlanie sa po parkoviskách teda nie je náhradný program, to veru nie, naopak, je to súčasťou návštevy. Určite medzi zaparkovanými autami nájdete niektorý zo svojich motoristických snov. Ak si myslíte, že vás automobilové preteky nudia, Le Mans Classic treba ochutnať, možno zmeníte názor.

Inzercia