Levia klietka – múzeum Peugeot

Hľadať

Peugeot múzeum vo francúzskom meste Sochaux je miesto, ktoré by ste pri potulkách históriou motorizmu nemali vynechať. Mapuje svet jedného z najdôležitejších hráčov v motoristickej histórii.

Text a foto: Samuel Vanko

Peugeot je dnes známy ako popredný francúzsky výrobca automobilov, no v minulosti, v čase, keď autá ešte nevyrábal, bola firma aktívna vo výrobe kávových mlynčekov, koreničiek, ale aj rôznych nástrojov. Leva v znaku si rodina Peugeotovcov vybrala pre významné postavenie kráľa zvierat vo svetovej faune. Jeho odolnosť, silu a moc má prezentovať kvalitu a neotrasiteľné postavenie firmy v biznise.

Inzercia

Úplne od začiatku
V meste Sochaux je aj fabrika automobilky Peugeot. V jej útrobách sa skrýva depozit s unikátmi, ktoré mohla verejnosť vidieť na filmovom plátne, autosalónoch alebo prototypy, ktoré ovplyvnili ďalší vývoj automobilovej produkcie značky. Depozit je verejnosti neprístupný, z času na čas však odtiaľ správcovia niečo premiestnia aj do múzea. Keď sa rozhodnete múzeum navštíviť, je dobré si naň vyčleniť niekoľko hodín, mapuje totiž celú históriu spoločnosti, a tak uvidíte stroje, strojčeky, prvé automobily, hračky, bicykle, mopedy, prelomové modely i pretekársku históriu spoločnosti.

[flagallery gid=79 skin=optima_jn]

Inzercia