M*A*S*H

Hľadať

mash

Film týždňa nebude film, ale seriál. Legenda medzi vojnovými seriálmi, komédia aj dráma, zrkadlo vojnových konfliktov, ktoré naplno ukazuje ich smiešnosť.

 
Inzercia

 

MASH sme si nevybrali náhodou. Začiatkom roka zomrel kapitán Trapper John Mcintyre, civilným menom Wayne Rogers. Dožil sa 82 rokov.

Réžia: Michael Switzer, Mel Damski, Gabrielle Beaumont, a ďalší
Námet: Richard Hooker (kniha)
Scenár: David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker a ďalší
Kamera: William K. Jurgensen, Vilis Lapenieks
Hudba: Johnny Mandel, Roger Kellaway, Earle Hagen
Hrajú: Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher, G. Wood, Gary Burghoff, Kellye Nakahara, Jeff Maxwell, G. W. Bailey, Allan Arbus, Edward Winter, Robert Alda a ďalší.
Seriál sa točil v rokoch 1972 – 1983

MASH je považovaný za jeden z najúspešnejších seriálov vôbec. Za 11 rokov bolo natočených 11 sérii a 256 epizód a dodnes sa reprízujú po celom svete. Na začiatku úspechu bola kniha Richarda Hornbergera (známeho tiež ako Richard Hooker). Z knižného námetu vznikol potom, na vtedajšie geopolitické pomery, odvážny seriál, ktorý nenechal na nikom suchú ani jednu nitku.

Dnes je MASH kultovou záležitosťou a keď je v televízii, často pri ňom ľudia ostanú. Spojenie komediálneho a dramatického žánru, s výsmechom vojne a jej absurdnosti – to sú základné a úspešné ingrediencie, ktoré povýšili MASH do sveta najlepších televíznych seriálov v histórii. Skvelé herecké výkony niektorých hercov, neopozerateľnosť a stála aktuálnosť robia zo seriálu MASH záruku dobre televíznej zábavy aj po opakovanom pozretí si všetkých častí.

M*A*S*H existuje aj ako film. Je z roku 1970 a hrajú v ňom iní herci. Je však postavený na veľmi podobnom princípe a celý dej sa odohráva tiež v mobilnej lekárskej stanici.

Pozrite si tiež
Knight Rider

Vtipný zostrih z viacerých epizód

Iľja Savoj

Inzercia