Medzi Českom a Slovenskom

Hľadať

Veteran Car Club Praha usporadúva tohtoročný ročník medzinárodných pretekov historických automobilov „1 000 mil československých“ opäť v spolupráci s Veterán klubom Bratislava, Národným technickým múzeom Praha a Múzeom dopravy Bratislava.

Preteky budú tradične odštartované spred NTM Praha vo štvrtok 15. júna o 7. 00 hod. Táto štvrtková etapa bude opäť tam, kde je to možné, sledovať pôvodnú trasu pretekov z prvého ročníka v roku 1933. Cieľ bude okolo 17.00 hod. v Bratislave v krásnom areáli obchodného domu Eurovea na brehu Dunaja. Po slávnostnej večeri v Pálfyho paláci na Zámockej ulici a po prenocovaní v hoteli Hilton sa celý peletón historických vozidiel zúčastní pohodovej slovenskej etapy, ktorá čiastočne vedie po trati pretekov „500 km slovenských“. Pretekári okrem iného absolvujú súťažné jazdy na trati medzinárodných pretekov do vrchu Baba pri Pezinku a na Slovakia Ringu, kde bude pripravená prehliadka pretekárskeho depa a spoločný obed. V sobotu 17. júna po raňajkách v hoteli Hilton bude pred budovou bratislavského Múzea dopravy odštartovaná tretia časť súťaže na trase Bratislava – Praha, ktorá čiastočne vedie po pôvodnej trase ročníkov 1934 a 1935 s cieľom opäť v priestoroch NTM Praha. Práve tu budú po raute slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané poháre pre víťazné posádky jednotlivých kategórií.

Akcia sa nesie v duchu spomienky na Ing. Petra Muchu, víťaza 2. ročníka, a tiež pri príležitosti 110. výročia založenia automobilky Praga. Organizátori pretekov si vás týmto dovoľujú čo najsrdečnejšie pozvať na toto tradičné a ojedinelé športové podujatie. Bližšie informácie a prihlášky nájdete na webových stránkach VCC Praha, a teda na www.vccpraha.cz

Pozrite si tiež
fotogalériu z ročníka 2016

Inzercia