Mercedes-Benz Tour 2015

Hľadať

Mercedes-Benz Tour 2015 06

Medvede obsadili Trenčianske Teplice a Matúšovi Čákovi zjedli obed.

Tradičná akcia slovenského Mercedes-Benz Klubu sa spod Tatier premiestnila do Trenčianskeho kraja. Organizátori v tom majú zaľúbenie. Nájdu peknú oblasť a tematicky jej prispôsobia celý zraz. Aj preto si Mercedes-Benz Tour nachádza každý rok množstvo účastníkov, ktorí prichádzajú aj zo zahraničia. Minulý rok sa tak pozornosti mohli tešiť Vysoké Tatry a tento rok Trenčín a okolie. Cesty v Trenčianskom kraji sú skvelé, a tak si svoje našiel každý. Ten, čo miluje zákruty aj ten, ktorý sa rád so svojim Medveďom len tak húpe na dlhých rovinkách.

Pokračovanie článku pod reklamou
Black Bill by VD_ban_small

Svoj luxus si Mercedes rozložil v Trenčianskych Tepliciach a hlavným bodom programu bola tradične jazda na čas, ktorá vie byť poriadne napínavá. Účastníci sa naučili triafať čas na stotinky presne, čo burcuje aj ostatných. O zábavu počas chytania sekúnd sa postarali aj vedomostné otázky. Najbližšie stanovenému času 4 hodiny, 32 minút a 10 sekúnd sa dostala česká posádka s vodičom Vítom Študlárom na modeli C 180 z roku 2003 (čas 4:32:09,45). Kategóriu ženy tiež vyhrali Česi. Zuzana Zitková na Mercedes-Benz CLK 240 z roku 2004 zdolala trasu za 4:32:32,26

Dôležitou súčasťou Tour bývajú priateľské večerné posedenia zúčastnených a sprievodný program, ktorý pretína zápolenie. Vrcholom sprievodného programu bol výstup na Trenčiansky hrad, kde po prehliadke hradu čakal na účastníkov obed. To by sa veru Matúš veľmi čudoval, keby videl na akých koňoch sa to priviezla družina, ktorá mu vyjedá chladničky.

Na Tour prišlo spolu 85 vozidiel so 182 účastníkmi. Najstaršie vozidlo MB W111 220 Sb bolo z roku 1963.

Prečítajte si tiež
Ako dopadol prvý ročník Gajarského fičáku?

SV, archív

Inzercia