Miláčik Herbie

Hľadať

Film týždňa vám zaberie niekoľko večerov. Herbie totiž hral v šiestich filmoch a jednom seriáli.

The Love Bug alebo prvý film o Herbie bol natočený v roku 1968. Herbie bolo pretekárske auto a v prvom filme sa tejto úlohy zhostil charizmatický Volkswagen Chrobák z roku 1963. Na kasting však prišli aj Toyota a Volvo, no model Beetle 115 im rolu hravo uchmatol.

 
Inzercia

 

Film je z dielne rozprávkarského giganta Disney a príbeh vychádza z knihy Gordona Buforda. Všetko sa krúti okolo supertalentovaného pretekárskeho auta, ktoré vie jazdiť aj samé. Poznávacím znakom je štartové číslo 53. Auto si hneď po prvom filme získalo srdcia množstva divákov a ďalším častiam, či voľným pokračovaniam, už nič nestálo v ceste. Keď si odmyslíme film z roku 2005, tak práve prvá časť Herbieho, The Love Bug je finančne najúspešnejšia. Herbie priviezol do Disneyho kasičky 51,3 milióna dolárov.

Réžia: Robert Stevenson
Kamera: Edward Colman
Hrajú: Dean Jones, Michele Lee, David Tomlinson, Buddy Hackett, Joe Flynn, Barry Kelley, Benson Fong, Bill Hickman, Bud Ekins, Iris Adrian,

Môj skromný názor je, že práve „jednotka“ je ten pravý Herbie. Film je to vtipný, milý a oproti poslednému dielu z roku 2005 je aj naivita nejako znesiteľnejšia.

Pozrite si tiež
Legendárny Knight Rider

Text: Iľja Savoj

Ukážka

Celý film

Inzercia