Misia bola úspešná, DeLorean pristál

Hľadať

Prišlo k nám auto z minulosti a pristálo dokonca rovno v Bratislave.

Kultový film Back to the Future sa dočkal dokonalého naplnenia. Hlavní hrdinovia filmu mali pristáť v budúcnosti – 21. októbra 2015. Ten deň nastal a DeLorean sa naozaj objavil. K bratislavskému hotelu na nábreží ho však nepriniesol časostroj, ale skutočný slovenský majiteľ.

 
Inzercia

 

Tento jediný kus DeLorean DMC na Slovensku je 201. kus vyrobený z úplne prvej prototypovej série. Jeho reštaurovanie trvalo štyri roky, dnes je v 100 percentnom autentickom stave. Samozrejme, že nevie cestovať v čase a je bez všetkých tých hadičiek, káblikov, turbín a svetielok, ale je to DeLorean.

DeLorean 01

Reštauračným procesom prešiel takmer každý jeden dielec. Alebo musel byť nahradený originálom DMC. Kostra je od výroby zo špeciálneho laminátu a plechy sú z nelakovaného nerezu, ktorý sa opravuje nesmierne náročne. Napríklad ľavý blatník stojí 5000 €, lebo pôvodná výrobná forma skončila na dne mora.

DeLorean DMC je zjav, ktorý sa sem-tam objaví na rôznych veteránskych zrazoch a býva očakávaným hosťom akcií, kde sa pohráva s cestovaním v čase. Vyrábala ho firma DeLorean Motor Company v rokoch 1981 – 1983. Dočkal sa síce aj reinkarnácie, ale až v 21. storočí. Produkoval sa v Írsku a USA. Na jeho dizajne sa leskne podpis známeho talianskeho dizajnéra Giugiara. Na pohon slúžil šesťvalcový agregát s objemom 2,8 litra a výkonom 112 kW (európska verzia). Svoju najväčšiu slávu zažilo auto vďaka fantazijnej trilógie Návrat do budúcnosti. Vďaka prúdovému kapacitátoru mohol DeLorean cestovať v čase.

Prečítajte si tiež
Toyota Celica GT 2000. Jediná svojho druhu

Text: E.T a BB
Foto: BogBA

Inzercia