Motorkári obsadili Paríž

Hľadať

english version
Cafe Racer Festival 12
Na víkend som plánoval zobrať si kolobežku a ísť do Paríža dať si nejaké dobré palacinky. Bol to skvelý víkendový plán. No potom som našiel pretekársky okruh.

V tom momente z môjho pôvodného nápadu ostalo len núdzové riešenie a zamieril som na Autodrom Linas-Monthléry, ktorý je situovaný približne 30 kilometrov od Paríža. Okruh oslávil minulý rok 90 rokov, takže je to už celkom starý, taký pán okruh, ale stále je to skvelé miesto na také akcie, ako Café Racer Festival.

Keď som dorazil na miesto, asi dve hodiny som sa túlal po paddocku, kde sa dali vidieť všakovaké motocykle. Nové stroje, „café racere“ a vintage motocykle. Dvojdňová akcia ma ohromila. Stále sa tam konali nejaké preteky, rozdelené do rôznych kategórii. Pretekali staré, nové, originálne, či poriadne upravené motocykle.

Organizátori mysleli na všetko a ak vás prepadol hlad, dali sa na okruhu kúpiť všetky tie typické zrazové potraviny. Vyprážané hranolky, klobásky, hamburgery a šišky. Keď sa preteky skončili, asi tri desiatky strojov si to namierili rovno na pódium, kde boli vystavené, aby zabojovali v súťaži krásy. Toto som si, samozrejme, nemohol nechať ujsť. Kúpil som si hranolky, dve klobásky a aby moja postava bola stále fit, aj jednu diétnu kolu. Vôbec neviem, kto v súťaži hlasoval, ale víťazný motocykel (upravený kúsok) si cenu naozaj zaslúžil. Kto mal náladu, mohol ostať a vychutnať si niektorý z koncertov, ja som si pozrel ešte pár café racerov Triumph, na ktorých odchádzali nejaké dievčatá a pobral sa domov.

Text, foto a video: Jacob Almohada

Inzercia