Na ceste

Hľadať

On the Road 02

On the road je adaptácia knihy jedného z najvýznamnejších beatnikov Jacka Keruacka. Máte chuť utiecť z reality, vychutnávať si slobodu a otestovať si v živote veci, na ktoré v sivosti každodennosti možno ani nepomyslíte? Tak poďte to tohto filmu.

Text: Iľja Savoj
 
Inzercia

 

Koprodukčný film krajín USA, Veľká Británia, Francúzsko a Brazília sa beatníckeho umenia zhostil celkom dobre a keď ste Keruackovu knihu nečítali, o to lepšie… budete nepopísaná tabuľa a s otvorenou dušou si necháte preniknúť tuláctvo a mladícke nerozvážnosti až do kosti.

Príbeh sa odohráva na prelome 40. – 50. rokov, takže vo filme nie je núdza o parádne americké autá. Film vás zoberie na cestu po Spojených štátoch amerických, spolu s troma mladými ľuďmi, ktorí odmietajú konvencie a tvrdohlavo si užívajú slobodu, zažívajú všakovaké dobrodružstvá, experimenty s drogami a sexom. Stanú sa z nich tuláci, ktorí hľadajú v sebe odpovede, samých seba a miesto v ich vlastnom živote. Film je plný zaujímavých záberov modernej kamery, ktorý dáva dávnym časom celkom iný šmrnc.

Viac filmov z rubriky film týždňa

Réžia: Walter Salles
Predloha: Jack Kerouac (kniha)
Scenár: Jose Rivera
Kamera: Eric Gautier
Hudba: Gustavo Santaolalla
Hrajú: Garrett Hedlund, Sam Riley, Tom Sturridge, Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Amy Adams, Viggo Mortensen, Steve Buscemi, Alice Braga, Elisabeth Moss,
Film je z roku 2012.

Ukážka

Inzercia