Na predaj bude pápežove Ferrari

Hľadať

Aukčná spoločnosť RM Sotheby´s bude 13. – 15. augusta dražiť klenoty, aké sa na aukcii bežne nevidia.

Na červenom koberci sa ocitne viacero zaujímavých áut. Napríklad prvé vyrobené Bugatti Veyron, niekoľko cenných Lamborghini či McLaren. Aj Ferrari bude mať bohaté zastúpenie: 250 GT LWB California Spider, 288 GTO, F40 aj F50.
 
Inzercia

 
Medzi talianskymi ultraprémiovými športovými automobilmi sa zaleskne Ferrari Enzo. A nie hocijaké. Je to 400. vyrobený kus, ktorý uzatváral produkciu tohto superšportu. Posledné vyrobené Enzo, podpísané šéfom Ferrari Luca di Motezemolom, dostal do daru pápež Ján Pavol II. Hlava cirkvi ho stihla požehnať a už vopred mu predurčila životnú cestu. Svätý otec totiž zamýšľal, že ho predá a pomôže obetiam tsunami v juhovýchodnej Ázii. V tomto duchu sa Ferrari ocitlo na dražbe, no peňazí sa žiaľ Pápež Ján Pavol II. nedožil. Ferrari vtedy šek odovzdala už jeho nástupcovi Benediktovi XVI. Terajšia cena je odhadovaná na 4 000 000 až 6 000 000 dolárov.
Ide skutočne o exkluzívne vozidlo. Je z roku 2005 a ODO meter ukazuje 179 kilometrov – dá sa veriť, že tachometer nikto nestáčal. Enzo má výkon 485 kW (660 k), produkuje ho 6 litrová V12 a je vybavené unikátnymi sedadlami Daytona.

Text: Iľja Savoj
Foto: FerrariFans.club

Inzercia