Na záverečný americký piatok prišiel aj Knight Rider

Hľadať

Fridays September 28

Prvý septembrový piatok patril najmä Mustang Clubu a priateľom amerických vozidiel. Na parkovisku pred obchodným centrom Danubia sa zišlo niekoľko desiatok zvedavcov a nádherných vozidiel. Niektoré mali premiéru.

Na Fridays sa prišla svetu predstaviť čerstvo dopečená a nádherne zreštaurovaná Vette. V hĺbke jej laku sa strácal pohľad a interiér neustále lákal ďalších a ďalších zvedavcov. Prišli sa rozlúčiť Baworáky, ktorým dokonale kraľovalo BMW 3.0 CSi, nechýbali tradiční návštevníci na neamerických autách, pár motocyklistov, ale hlavne prišli skalní majitelia amerických, hrubohlasých, dlhých, uhúpaných a veľkomotorových amerík. Jasné, nechýbali sme ani my z Vintage District a doviezli sme si Japonca. To aby sme nezapadli (a aj preto sme na seba navliekli nové trička, ktoré nám naši talianski priatelia z odevnej sekcie konečne priviezli aj na Slovensko. Pre viac informácií kliknite sem.)

Pokračovanie článku pod reklamou
Inzercia
gajarsky ficak_small

Chceli sme vybrať najkrajšie auto tohtoročných Fridays a mali sme niekoľko favoritov. Ja som loboval za bordový Bonneville, v redakcii zúfalo bojovali za práva bledomodrého kabrioletu Mustang. Hlavy nám všetkým pomotala nová Corvetta, no nakoniec bolo všetko inak. Prišiel Michael Knight a ten nám to vysvetlil. Zapol červené svetielko a aj keď vo vnútri to bola celkom iná pesnička, ako v pôvodnom K.I.T.T.-ovi, tak sme z neho odpadli. V redakcii mu síce nedal hlas nikto, ale on sa nám napichol do počítača a sfalšoval výsledky. Dovi o rok…

Prečítajte si aj o fascinujúcich vzduchom chladených štvorvalcoch.

Text: Samuel Vanko
Foto: Samuel Vanko a Alojz Rank

Inzercia