Na zimný maratón v Taliansku príde 110 áut

Hľadať

Odštartoval 29. ročník zimného zrazu historických vozidiel v talianskom Madonna di Campiglio. Na štart sa postaví 110 vozidiel.

Text: Iľja Savoj Foto: Samuel Vanko (Planai-Classic)

Podujatie trvá až do nedele, 22. januára a koná sa v oblasti Trentino – talianskych Alpách. Na štartovnej listine je celkovo 17 automobilových značiek, prihlásilo sa päť národností, no v drvivej väčšine prevažujú Taliani. Na snehu sa bude šmýkať 13 predvojnových vozidiel a prišlo aj 7 víťazov predchádzajúcich ročníkov.

Inzercia

Už máte tričko na túto vintage sezónu? 😉

Na posádky, ktoré si prišli užiť zimu inak, ako na lyžiach čaká 9 krásnych prejazdov Dolomitami, 12 náročných hodín jazdenia a 440 vzrušujúcich kilometrov. Najstaršie vozidlo priviezol Talian Patron L. Jeho Bentley 3 Litre bol vyrobený v roku 1925. V štartovom poli je to však veľmi pestré. Na trati diváci uvidia Porsche 356 B Coupé z roku 1960 a krásnu 356 Speedster z roku 1955, slávnu Lancia Stratos z roku 1976, nebude chýbať anglický lámač ženských sŕdc Jaguar E-Type z roku 1968 a celá plejáda talianskych športových vozidiel.

Do centra diania to je z nášho hlavného mesta približne 8 a pol hodiny, ak sa vyberiete severnou trasou cez Rakúsko, Nemecko a späť cez Rakúsko do Talianska (cca 800 km). Najdlhšia a pre drahé talianske mýto aj najdrahšia cesta je južná trasa cez Rakúsko na Villach a po diaľnici smerom na Veronu a potom do srdca talianskych Álp. Najazdíte však skoro 1 000 kilometrov, čo sa dá zvládnuť zhruba za 10 hodín.

Inzercia