Najzaujímavejšie aukcie roka 2015

Hľadať

Staré plechy sú v kurze. Veď bodaj by aj nie. Ekonomické noviny už pár rokov píšu, že najlepšou investíciou súčasnosti sú historické vozidlá. Za rok si dokážu pripísať zhodnotenie v desiatkach percent (niekedy aj viac) a preto je okolo aukcií toľko rozruchu.

 
Inzercia

 

Aj tento rok sa konalo viacero aukcií, kde sa diali veľké veci. Preto sme ich vo Vintage District pozorne sledovali a na jednej sme sa boli aj pozrieť. Vidieť naskakovať na tabuli tisíce, desiatky či státisíce dolárov je zážitok, ktorý aj tým najchladnejším zoberie dych. Prečítajte si reportáž priamo z aukcie tu.

Médiami zarezonovali viaceré aukcie, ale medzi verejnosťou je azda najznámejšia tá, kde sa predalo Delonove Ferrari. To sa na parížskej výstave Salon Retromobile vydražilo za neočakávaných 14,2 milióna eur. Pre tento model to je rekord. Z Delonoveho Ferrari však sála toľko patiny, až sa žiada povedať, že to boli dobre investované peniaze. Podľa našich informácií, nový majiteľ nechce 250 renovovať a pokúsi sa zachovať čo najviac pôvodný (nálezný) stav. Viac informácií o Delonovom Ferrari a aukcii nájdete tu.

Zaujímavou aukciou bola legendárna Pebble Beach. Objavili sa tam skvosty, ktoré si za svojho aktívneho života získali nejedno srdce. Veď sa pozrite čo a za koľko sa tam predávalo.

Pokračovanie článku pod inzerciou

jeep_owncollection

Nemenej rezonovala aj koncoročná aukcia v New Yorku, kde sa predalo Ferrari Juana Manuela Fangia – a to za poriadne mastnú sumu – 28 miliónov dolárov (25,6 milióna eur. ) Predalo sa aj psychedelické Porsche 356C, ktoré kedysi vlastnila ikona hnutia hippies Janis Joplin. Viac o aukcii si prečítate tu.

Ani tento rok nebude na aukcie chudobný. Už vo februári sa bude licitovať v Škótsku. Na predaj bude napríklad zbierka nádherných a legendárnych modelov Ferrari – viac nájdete tu.

Text: Emanuel Thurzo
Foto: archív RM Sotheby’s

Inzercia