Vzrušovanie návratmi

Hľadať

BMW 328 Hommage

BMW to robí asi z pasie. Sem-tam nám ukáže koncept, ktorý je až neuveriteľne dokonale inšpirovaný minulosťou a potom nám nechá uschnúť slinu na perách.

Tak to bolo aj v prípade BMW 328 Hommage. Videli sme ho v máji 2011 a odvtedy ani zmienka. Len sa nám v archíve povaľujú fotografie, ktoré nám stále znova a znova urobia chuť na dokonalý retro návrat.

Model 328 patril k najkrajším športovým automobilom 30. rokov a jeho návrat by bol jedným z najodvážnejších rozhodnutí mníchovskej automobilky. Keď sa v roku 2011 objavil koncept, inšpirovaný pôvodnou 328, svet na chvíľu stíchol. Bolo to na 75. narodeniny BMW 328 a áno, dúfali sme, že z toho niečo bude, aj keď nám bolo jasné, že pravdepodobnosť sa rovnala výhre v lotérii.

 
Inzercia

 

Lotéria sa nekonala, ale aspoň nám ostali fotografie a sny. Bolo by to skvelé. Ľahká konštrukcia zabalená v retro obale, robustné materiály a duša infikovaná minulosťou. Pod tými krásnymi tvarmi sa však schovávala skutočná technológia, ktorá fungovala v modeloch M6 a M3.

Koncept nedostal do vienka dvere, a tak ako predchodca, aj on si robil chúťky na pretekársky okruh. Interiér bol vytvorený v čistých líniách s prihliadnutím na čo najväčšiu funkčnosť a bez zbytočných vyrušujúcich prvkov. Aj v tomto je veľmi príbuzný s predchodcom. Škoda ho.

Prečítajte si tiež
Batmobil je späť


Text: Samuel Vanko
Foto: press.bmwgroup.com

Inzercia