Halloween

Hľadať

Halloween

Film týždňa. Zhasnite si svetlá, zatajte dych a počúvajte ako dýcha dom, v ktorom práve ste. Počujete kroky, v starom dome zaskučal pes, v slabom mesačnom svetle sa zalesknú tie najčiernejšie oči diabla. Prišiel domov.

Halloween z roku 1978 je americký horor režiséra Johna Carpentera. Do strašidelného príbehu ako hlavný hrdina vchádza len šesťročný Michael Myers, ktorý kuchynským nožom zabije vlastnú sestru. Po 15 rokoch utečie z psychiatrie a rozhodne sa dokončiť začatú prácu. V Amerike v tom čase práve oslavujú Halloween, tmavou nocou sa nesie hraný strach, do strašidelných masiek sa prezlečú bojazliví ľudia a medzi nimi sa objaví čisté zlo, chlapec s diablovými očami, vrah, ktorý bude znova zabíjať. Zanecháva za sebou mŕtve telá, vystrašených ľudí a uteká policajnému zboru i svojmu liečiteľovi. Záver filmu je samozrejme, dramatický, dych berúci a strašidelný.

Nízkorozpočtový film zarobil svojim tvorcom milióny dolárov a našiel si verných divákov, ktorí naň nedajú dopustiť. Halloween má aj ďalšie pokračovania, no ako to už niekedy býva, originál je len jeden a často býva najlepší.

Réžia: John Carpenter
Autor hudby: John Carpenter
Hrajú: Jamie Lee Curtis, Nick Castle, Nancy Kyes a ďalší
Film pochádza z roku 1978

Pozrite si tiež
Auto zabijak

Text: Iľja Savoj a Samuel Vanko

Ukážka

Inzercia