Znovuzrodenie vášne

Hľadať

Jaguar E-Type revival_06

Jaguar E-Type Lightweight nie je žiadna novinka. Má na chrbte vyrytých 5 krížikov. Pred pár rokmi však slávu tohto modelu automobilka vzkriesila.

Okruhový špeciál E-Type Lightweight bol predstavený v roku 1964 a v depozite mu do minulého roka ostalo niekoľko podvozkov. Nikto si ich nevšímal 50 rokov, no našťastie sa v Jaguari našiel odvážlivec, ktorý sa rozhodol ich použiť. Buchol po stole a sľúbil, že Jaguar postaví šesť ďalších exemplárov. A sľuby sa majú plniť.

Reinkarnovaný model má celohliníkovú karosériu a je na milimeter presne postavený podľa dobových skíc. Vďaka využitiu hliníka je nový E-Type ľahší o 114 kg, pod prednú kapotu sa nasťahoval 3,8 litrový benzínový šesťvalec s výkonom viac ako 220 kW a prevodovka má len 4 stupne. Keď nazriete do interiéru, nebudete si istý, či to je nový alebo starý E-Type. Aj motor má vlastne korene v minulosti automobilky – pochádza z legendárneho D-Type. Jaguar teda postavil šesť nových veteránov – v jazyku súčasnosti – postaral sa o dokonalé retro.

Text: Emanuel Thurzo
Foto: Jaguar

Jaguar E-Type revival_01

Inzercia