Nový dizajn pavilónu Porsche

Hľadať

Porsche AG znovuotvorilo svoj pavilón v rámci expozičných komplexov Autostadt vo Wolfsburgu. Výstavná plocha vo vnútri pavilónu sa rozšírila z pôvodných 65 m2 na 504 m2 a každý rok bude hostiť dve špeciálne výstavy.

Text: Lenka Mondočková Foto: Porsche AG

Tou otváracou je prezentácia s názvom „Mission Future Sportscar“, kde budú mať návštevníci možnosť vidieť Porsche 919 Hybrid, automobil, ktorý tento rok vyhral slávne preteky 24 hodín Le Mans. Súčasťou prezentácie je aj výstava miniatúrnych modelov vozidiel, ktoré pripomínajú športovú históriu automobilky. Na samom začiatku tak stojí Porsche 356 z roku 1948, nasleduje 718 RS 60 Sypder, súčasná generácia 911, 718 Boxster, 718 Cayman či Panamera.
Pavilón Porsche otvorili v roku 2012 a už vtedy získalo ocenenie Automotive Brand Award v kategórii „Najlepší z najlepších“ za svoj výnimočný architektonický vzhľad. Ten svojou klenutou strechou pripomína siluetu samotného vozidla Porsche a jeho redizajnom chceli autori projektu ponúknuť návštevníkom na automobilovú spoločnosť nový pohľad.

Inzercia